Hierarchowie zjechali do Zakopanego w czwartek z samego rana. Pod Tatry przenieśli się prosto z jasnogórskiego klasztoru, gdzie odbywali rekolekcje. Jak relacjonuje dyrektor Księżówki ks. Lesław Mirek, spotkanie rozpoczęło się w czwartek rano od modlitwy o błogosławieństwo Boże dla dzieci poczętych metodą in vitro.
Potem biskupi zwiedzali wyremontowany ośrodek formacyjno-rekolekcyjny Księżówka, który w tym roku obchodzi sto lat. W ostatnim czasie budynek przeszedł wielką metamorfozę. Wybudowano m.in. największą i najnowocześniejszą w Polsce kotłownię opalaną peletem, tj. sprasowanymi wiórkami pochodzenia roślinnego. Dzięki niej ten wielki obiekt zlokalizowany w granicach TPN jest niezwykle ekologiczny.
Zakopane: Puchar Świata z problemami?
Po zwiedzaniu w intencji wszystkich osób, które pracowały przy remoncie "stulatki", hierarchowie odprawili po południu nabożeństwo. Obecni byli na nim również podhalańscy samorządowcy.
Wyrazy szacunku na ręce kościelnych dostojników złożyli burmistrzowie Janusz Majcher z Zakopanego oraz Marek Fryźlewicz z Nowego Targu. Modlitwę wiernych odczytał nowo wybrany radny powiatowy Piotr Bąk.
Zakopane spodobało się biskupom. Postanowili, że teraz częściej bądą zaglądać pod Giewont. Na marzec zaplanowano bowiem kolejne posiedzenie episkopatu Polski. Konferencja Stała Episkopatu Polski to ciało, które śmiało można porównać do rządu w państwie świeckim. W jej skład wchodzą bowiem tylko nieliczni, najbardziej doświadczeni biskupi oraz wszyscy polscy kardynałowie, a także arcybiskupi, z prymasem Polski na czele.
Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia**pięknych dziewczynPolecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl:** 17-latka aresztowana za podżeganie do gwałtu
Maciej Szumowski stał się legendą. Idź jego drogą.**Wejdź na szumowski.eu**