Podopieczni Jerzego Dziedziaka przywieźli z Krakowa 10 medali

Marek Podraza
Najcenniejsze krążki zdobyli Karolina Brej, Aleksandra Śliwa, Paweł Bober oraz Kacper Świerz.

Na sportowych obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Młodzików i dzieci starszych w lekkiej atletyce.

W sportowych zmaganiach wzięła udział 16-osobowa grupa lekkoatletów z Kobylanki. Start podopiecznych Jerzego Dziedziaka wypadł bardzo dobrze, gdyż wywalczyli oni aż dziesięć medali.
- Złote krążki w kategorii dzieci starszych zdobyli: Karolina Brej i Paweł Bober w pchnięciu kulą oraz Kacper Świerz w skoku wzwyż - informuje zadowolony Jerzy Dziedziak, trener lekkoatletów z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Kobylance.

Bardzo dobrze wśród dzieci starszych spisali się też inni zawodnicy. Srebrne medale zdobyli: Paweł Bober i Maria Rogulska w skoku wzwyż oraz Filip Świerz w biegu na 600 metrów.
- To nie był koniec sukcesów w tej kategorii wiekowej. Brązowe medale dorzucili jeszcze Wiktoria Mikruta w pchnięciu kulą oraz Martyna Kamińska w biegu na 100 metrów i 300 metrów - dodaje trener Jerzy Dziedziak.

Łącznie dzieci starsze zdobyły dziewięć medali.
W kategorii młodzika złoty medal w rzucie młotem zdobyła Aleksandra Śliwa. Był to wprawdzie jedyny medal wśród młodzików, ale nie oznacza to jednak, że pozostali zawodnicy nie mieli szans na zdobycie cennych krążków.

Bardzo dobry start zanotował również Michał Zieleń w biegu na 600 metrów. Z nowym rekordem życiowym zdobył czwarte miejsce, był o krok od podium. Szczęścia zabrakło również naszej sztafecie dziewcząt, która pobiegła w składzie Mikruta, Kamińska, Łaszyn, Mazur na dystansie 4x 100 metrów.

Dziewczyny również zdobyły, znienawidzone przez sportowców czwarte miejsce.

W sumie jednak można mówić o sukcesie. W Kobylance od lat stawia się na rozwój sportu. To zasługa tamtejszych nauczycieli wychowania fizycznego, a zwłaszcza Jerzego Dziedziaka, który bardzo często ze swoimi podopiecznymi sięga po laury. Nie jest też tajemnicą, że część chłopców trenuje piłkę nożną w grupach młodzieżowych LKS Koby lanka.

Lekkoatleci z UKS Kobylanka zdobywali także kilka dni temu medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Krakowie.

Podczas tych zawodów wywalczyli trzy brązowe medale. Natalia Pietrusza zdobyła go w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. W obu konkurencjach poprawiła swoje rekordy życiowe. Trzeci brązowy medal zdobyła Aleksandra Śliwa w rzucie młotem. Tak więc koniec sezonu lekkoatletycznego dla zawodników z Kobylanki możemy śmiało zaliczyć do udanych.

Młodzi lekkoatleci pokazali się z bardzo dobrej strony na tle rówieśników z innych części Małopolski i Podkarpacia. Bardzo cieszą zarówno zdobyte medale, jak i rekordy życiowe podopiecznych i kilka udanych debiutów najmłodszych zawodników. Lekkoatletyczny sezon 2016 na obiektach Małopolski i Podkarpacia, kończymy z bardzo dobrym dorobkiem 51 medali. - Mamy się z czego cieszyć, bo tak udanego sezonu dawno nie mieliśmy. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękuję za wyniki - dodaje na koniec Jerzy Dziedziak.