Policjanci zabezpieczający szczyt klimatyczny uratowali...

  Policjanci zabezpieczający szczyt klimatyczny uratowali rocznego chłopca

  Marcin Banasik

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Policjanci zabezpieczający szczyt klimatyczny uratowali rocznego chłopca
  1/4
  przejdź do galerii
  Gdańscy policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę w Małopolsce w ramach zabezpieczenia szczytu COP 24 uratowali rocznego chłopca.
  Do zdarzenia doszło 5 grudnia około godz. 15 na ul. Opolskiej w Krakowie. St. sierż. Wojciech Pieniak oraz st. sierż. Szymon Cieszyński z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pełnili służbę przy eskortach uczestników konferencji COP24. Wracając radiowozem z pilotażu policjanci jechali ulicą Opolską w kierunku siedziby OPP w Krakowie.

  W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że kierowca jadącego za nimi samochodu osobowego marki Opel „ mruga” światłami i używa sygnałów dźwiękowych. Policjanci domyślając się, że mężczyzna potrzebuje pomocy, błyskawicznie zatrzymali się przy prawej krawędzi jezdni. W pewnej odległości za radiowozem rzeczywiście zatrzymał się opel, którego kierowca podbiegł do policjantów prosząc o pomoc przy ratowaniu jego dziecka.

  Okazało się, że na tylnym siedzeniu samochodu znajduje się żona kierującego i ich roczny synek, który przestał oddychać i stracił przytomność. Policjanci nie tracąc ani sekundy pobiegli do samochodu wypytując w międzyczasie mężczyznę o wcześniejsze objawy , przyjmowane przez dziecko leki itp. Po dotarciu do auta funkcjonariusze przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - udrożnili drogi oddechowe dziecka, sprawdzili jego funkcje życiowe (chłopiec był nieprzytomny z bardzo płytkim oddechem).

  Policjanci powiadomili pogotowie ratunkowe, a do przyjazdu karetki jeden z nich rozluźnił mu ubranie wierzchnie (chłopiec był bardzo szczelnie i grubo odziany) i monitorował funkcje życiowe chłopca,. który po kilku minutach odzyskał przytomność. Drugi z policjantów natomiast zaczął upłynniać ruch drogowy w okolicy radiowozu w celu ułatwienia dojazdu karetce. Po zabraniu dziecka przez karetkę pogotowia policjanci powrócili do dalszych czynności służbowych.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Nowe prawa na porodówkach. Mamy mogą być zaskoczone

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo!

  Huop (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  brawo!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Egzamin gimnazjalny - jak się do niego przygotować?

  Egzamin gimnazjalny - jak się do niego przygotować?

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej"! [GŁOSOWANIE]

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?