USA – Polska 2:3 (25:17, 32:34, 28:26, 23:25, 9:15)
Polska - USA. Liga Narodów 2019
Mecz Polska - USA będzie dla "Biało-Czerwonych" drugim starciem w tegorocznej siatkarskiej Lidze Narodów. W piątek na turnieju w Katowicach pokonali 3:1 Australię, a w naszej ekipie wyróżnił się Dawid Konarski (RELACJA Z MECZU - TU). Zawodnicy USA z kolei w Spodku nie sprostali Brazylii, przegrywając 0:3.
Liga Narodów siatkarzy: Polska - USA
Drużyny w tym sezonie Ligi Narodów mają przed sobą pięć weekendów z turniejami. Najlepszych pięć zespołów w końcowej tabeli awansuje do Final Six (jedno miejsce zarezerwowane jest dla gospodarza - USA). Te zawody odbędą się 10-14 lipca w Chicago.
#10YearsChallenge. Zobacz, jak zmienili się polscy siatkarze [ZDJĘCIA]
Najlepszych pięć zespołów w końcowej tabeli awansuje do Final Six (jedno miejsce zarezerwowane jest dla gospodarza - USA)
Ligę Narodów w poprzedim sezonie Polacy ukończyli na 5. pozycji. W fazie zasadniczej mieli bilans 10 zwycięstw i 5 porażek, co dało im 6. lokatę i przepustkę do Final Six. W decydującym turnieju jednak nie przebili się do półfinału.
Liga Narodów 2019 - mecze Polaków
Trener Vital Heynen na rozgrywki Ligi Narodów powołał 25 zawodników. W Spodkuzabraknie m.in. Damian Schulza (nie otrzymał powołania) i Bartosza Kurka (jest w trakcie rehabilitacji). Jest grupa młodych zawodników, którzy pukają do drzwi seniorskiej kadry: Tomasz Fornal (w meczu z Australią znalazł się w wyjściowym składzie), Norbert Huber czy Bartłomiej Bołąd. Kto zagra w meczu Polska - USA.
Siatkarska Liga Narodów 2019. Reprezentacja Polski mężczyzn ...
Polska - USA Liga Narodów na żywo live. Gdzie oglądać mecz w TV?
Mecz Polska - USA na żywo będzie można oglądać w otwartej telewizji:
- 16.45 Polsat Sport
- 16.50 TVP 2 i TVP Sport
LIGA NARODÓW WYNIKI i TERMINARZ
Katowice (Polska)
- 31.05 (godz. 17:30): USA – Brazylia 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)
- 31.05 (20:30): Polska – Australia 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14)
- 01.06 (14): Brazylia – Australia
- 01.06 (17): USA – Polska
- 02.06 (14): Australia – USA
- 02.06 (17): Brazylia – Polska
Polska - USA. Składy drużyn
POLSKA
- rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
- atakujący: Bartłomiej Bołądź, Dawid Konarski,
- środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski,
- przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka,
- libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski
- Kałuża, Reyman i inni. Znasz twarze legend krakowskiej piłki? i
- Stadiony Krakowa. Zobaczcie wszystkie! [NOWE ZDJĘCIA]
- Piękne dziewczyny na trybunach małopolskich stadionów
- Jeżeli miasto zabierze Wiśle pieniądze, to może być koniec
- Co za mikst! Kuba Błaszczykowski w parze z Isią Radwańską
- Skoczek narciarski Dawid Kubacki wziął ślub! [ZDJĘCIA]
