https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat krakowski. Kontrole, mandaty i kary dla pijanych kierowców. Tak minął majowy weekend

Barbara Ciryt
817 kontroli pojazdów na drogach powiatu krakowskiego przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Ujawnili w tym czasie prawie 400 wykroczeń.

Wzmożone kontrole były prowadzone od 27 kwietnia do 6 maja. - Wciąż najczęściej popełnianym przewinieniem przez kierujących jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Ponadto na drogach powiatu krakowskiego w czasie majowego weekendu mundurowi zatrzymali 9 pijanych kierowców, udaremniając im dalszą jazdę, co z pewnością przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa.

Ponadto podczas kontroli 38 pojazdów okazało się niesprawnych technicznie, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych - informuje sierż. sztab. Justyna Fil, rzecznik prasowy KPP w Krakowie.

Wypadek w Woli Filipowskiej. Nowe, wstrząsające fakty [ZDJĘCIA]

W tym czasie na drogach w powiecie krakowskim odnotowano trzy wypadki. Jeden był wyjątkowo tragiczny w skutkach, gdyż śmierć na miejscu poniosły aż 3 osoby. Pozostali uczestnicy wypadków zostali ranni.

Więcej o tragicznej majówce na drogach: Małopolska. 75 wypadków na drogach w długi weekend. Zginęło 9 osób

Policjanci podczas majowych działań zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów dotyczących poruszania się z dozwoloną prędkością, używania telefonów komórkowych podczas jazdy, używana pasów bezpieczeństwa i sprawdzali stan trzeźwość kierujących. Mundurowi zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów.

Zadaniem funkcjonariuszy z drogówki, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast i na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez województwo.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Jak się zachować w przypadku kolizji, a jak w czasie wypadku? - rady policjanta

Autor: Joanna Urbaniec, Gazeta Krakowska

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
oraz zlikwidować niczym nieuzasadnione ograniczenia szybkości, zwłaszcza na obszarach zabudowanych na dwujezdniówkach oraz tam, gdzie fizycznie nie ma zabudowy (a idiotycznie ustawiono oznaczenie obszaru zabudowanego). Powolna jazda więcej truje i zwiększa zużycie paliwa, czyli zabija poprze SMOG. Najbardziej ekologiczna jazda to pędzenie autostradą. Nie zgodzę się z tym, że każde przekroczenie limitu szybkości ma być niebezpieczne - te limity są wyssane z palca i służą do gnębienia kierowców (dziwne, że nie kwestionują jazdy 200 i więcej km/h limuzyn rządowych, a Hołowczycowi odebrali prawo jazdy za przekroczenie szybkości ponad 50 km/h, chociaż kierowcy rządowi napewno nie są lepsi od Krzysztofa Hołowczyca). Lepiej, by kontrolowano, czy ktoś nie prowadzi po dopalaczach (to jest trudne - wymaga badania krwi) a radary -do lamusa. Wyższe mandaty dla pieszych i rowerzystów.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska