Powrót nauki zdalnej. Coraz więcej zamykanych szkół. Minister Czarnek: pojawiło się rozporządzenie dotyczące powrotu nauki zdalnej

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera tempa, bo od dłuższego czasu obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem. W czwartek 18 listopada IV fala w Polsce osiągnęła najwyższy wynik - prawie 25 tys. nowych przypadków. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu powiedział, że jest to wzrost o 30 proc. względem minionego poniedziałku. Przyznał jednak, że wynik nie stanowi odzwierciedlenia sytuacji epidemiologicznej w kraju, bo mamy za sobą cztery dni wolne od pracy. Czy szkoły mogą spodziewać się powrotu nauki zdalnej w grudniu?
Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera tempa, bo od dłuższego czasu obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem. W czwartek 18 listopada IV fala w Polsce osiągnęła najwyższy wynik - prawie 25 tys. nowych przypadków. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu powiedział, że jest to wzrost o 30 proc. względem minionego poniedziałku. Przyznał jednak, że wynik nie stanowi odzwierciedlenia sytuacji epidemiologicznej w kraju, bo mamy za sobą cztery dni wolne od pracy. Czy szkoły mogą spodziewać się powrotu nauki zdalnej w grudniu? Waldemar Wylegalski
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Czy nauka zdalna wróci do szkół jesienią 2021 roku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. W środę, 24 listopada poziom zakażeń osiągnął już blisko 29 tys. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek stanowczo zaznacza, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak apeluje do szczepień oraz przestrzegania zasad sanitarnych. Z kolei wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski powiedział, że szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej, ale pomimo tego rząd nie przewiduje wprowadzenia nauki zdalnej. Szef resortu edukacji w piątek 12 listopada podpisał rozporządzenie wprowadzające możliwość przejścia na zdalne nauczanie w powiatach przy granicy z Białorusią. Natomiast w Wielkopolsce w piątek 26 listopada zamkniętych było 40 placówek oświatowych, a blisko 64 tys. uczniów uczyło się z domu. Czy w grudniu 2021 roku nastąpi powrót nauki zdalnej w szkołach? Żaden scenariusz nie jest wykluczony, a w Wielkopolsce kolejne klasy przechodzą na nauczanie online. - Widzimy jednak, że tych nowych przypadków zakażeń codziennie przybywa i jest ich bardzo dużo. Dlatego też obawiam się, że być może już w grudniu ta nauka zdalna wróci. Mam jednak nadzieję, że będzie odbywać się to regionalnie i wierzę, że do stycznia ta czwarta fala się uspokoi i po feriach będziemy mogli wszyscy wrócić do szkół - mówi Dominika Naworska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu.

1 września uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2021/2022 w trybie stacjonarnym. Do 20 tys. szkół powróciło 4,6 mln uczniów i 644,5 tys. nauczycieli. Dzwonek zabrzmiał pierwszy raz dla 381 tys. pierwszoklasistów. Jeszcze w wakacje Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla placówek oświatowych. Ministerialne zalecenia i rekomendacje mają zapewnić bezpieczniejszą i higieniczną organizację zajęć w warunkach epidemii.

Nauczyciel płakał, jak sprawdzał. Najśmieszniejsze hity z klasówek i sprawdzianów 2021. To lepsze niż memy!

Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z ...

Powrót nauki zdalnej przez wzrost zakażeń koronawirusem?

Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Pod koniec października zakażeń było ok. 10 tys. W środę 24 listopada IV fala w Polsce osiągnęła najwyższy wynik - prawie 29 tys. nowych przypadków zakażeń.

W poniedziałek 15 listopada zanotowano ich 9,5 tys. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu powiedział, że jest to wzrost o 30 proc. względem minionego poniedziałku. Przyznał jednak, że wynik nie stanowi odzwierciedlenia sytuacji epidemiologicznej w kraju, bo mamy za sobą cztery dni wolne od pracy.

- Jeżeli porównamy ten wynik do ubiegłego poniedziałku [tj. 8 listopada - 7,3 tys. nowych zakażeń - przyp. red.], to jest wzrost o 30 procent, czyli mimo tych czterech dni wolnych widzimy, że nowych zakażeń przybywa

- podkreślił wiceminister zdrowia. Kraska zauważył, że też w szpitalach przybywa pacjentów zakażonych COVID-19. - Ostatniej doby przybyło 550 nowych osób. W tej chwili w polskich szpitalach przebywa 14 123 osób – to bardzo dużo – zaznaczył.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" powiedział, że rozwój czwartej fali pandemii jest dużo wolniejszy niż poprzednie, choć liczba zakażeń nadal rośnie.

Zobacz też: Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

- To nie wynika z różnic w podejściu społecznym, tylko z charakteru pandemii. Rozwój IV fali jest inny – nie rozwija się w tak szybkim tempie, jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale – dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne

- powiedział szef resortu zdrowia.

Trwa głosowanie...

Czy nauka zdalna powinna zostać wprowadzona jak najszybciej?

Głos Wielkopolski

Powrót nauki zdalnej? Co na to epidemiolog?

Przeciwny powrotowi nauki zdalnej w szkołach jest też dr Tomasz Ozorowski, poznański epidemiolog i mikrobiolog. Jego zdaniem, najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji epidemiologicznej byłoby wprowadzenie obostrzeń wyłącznie dla osób niezaszczepionych.

- W tej chwili transmisje idą głównie przez dzieci. Ale nie można ponownie zamykać szkół, bo to jest zbyt duża trauma dla dzieci. Myślę, że obostrzenia mogą mieć charakter ograniczenia skupisk ludzkich. Czyli znów będziemy mieć imprezy z ograniczoną liczbą osób. Albo rząd zdecyduje się na obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych, czego jednak się nie spodziewam. Ale to jest uzasadnione

- mówi dr Ozorowski.

Nauka zdalna wróci do szkół?

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek 19 listopada na MTP w Poznaniu zaznaczył, że pomimo przyrostu zakażeń, rząd nie planuje wprowadzania dodatkowych obostrzeń, także tylko dla osób niezaszczepionych. Wyjaśnia też, że polityka epidemiczna, prowadzona w Polsce, ma nie zaostrzać restrykcji, a stawiać na egzekucję noszenia maseczek, dezynfekcji, zachowywania dystansu społecznego. W tym celu w najbliższym czasie w całym kraju będą mieć miejsce wzmożone kontrole policji i sanepidu.

Zdalne lekcje to szkoła przetrwania dla całej rodziny. Kiedy koniec zdalnego nauczania? Rodzice już nie mogą się doczekać! Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>ZOBACZ NAJLEPSZE MEMY >>>

Zdalne nauczanie w memach. Lekcje w łóżku i drzemka na matmi...

Szef resortu zdrowia apelował do szczepień, aby ochronić się przed ciężkim przebiegiem choroby.

- Zdecydowana większość pacjentów, którzy wymagają tej najbardziej intensywnej formy opieki w postaci respiratora, to pacjenci niezaszczepieni. Znajdujemy więc potwierdzenie, że podstawową obroną przed trudnym przebiegiem zachorowania jest właśnie szczepienie. W przypadku niektórych oddziałów nie ma nawet pacjentów wcześniej zaszczepionych

- wyjaśnił minister Niedzielski.

Gdzie wróci nauka zdalna? Najgorzej na wschodzie kraju. A jak jest w Wielkopolsce?

Minister Niedzielski przyznał w rozmowie z "DGP", że najgorszą sytuację pandemiczną widzimy obecnie na wschodzie kraju, gdzie poziom zaszczepienia jest niski, a restrykcje nie są przestrzegane.

Według danych z Kuratorium Oświaty w Poznaniu w piątek 26 listopada (stan na godz. 8) 40 szkół w województwie pracowało całkowicie w trybie zdalnym - w poniedziałek było ich 9, a już w środę 27. W ok. 22 proc. placówek oświatowych (w 767 z 3,5 tys.) pojawiły się przypadki zakażeń. Spowodowało to, że prawie 64 tys. uczniów - z 450 tys. - uczyło się z domu (stanowi to 14,2 proc.). Nauka zdalna objęła 3075 klas, z czego 218,5 z przedszkoli, 2064 z podstawówek i 760,5 ze szkół ponadpodstawowych oraz 32 ze specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego.

Jeśli chodzi o podział według typów szkół, to hybrydowo pracowało: 123 przedszkoli (43 z Poznania), 414 podstawówek (71 z Poznania), 190 szkół ponadpodstawowych (60 z Poznania) oraz jeden specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy.

Jak podało KO w Poznaniu, 40 placówek w Wielkopolsce pracowało całkowicie w trybie zdalnym. Były to:

 • Przedszkole w Chobienicach
 • Publiczne Przedszkole Samorządowe w Dzierzbinie
 • Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy
 • Technikum w Zespole Szkół w Opalenicy
 • Branżowa Szkoła I Stopnia w Opalenicy
 • Szkoła Podstawowa im. Hymnu Narodowego w Brodnicy
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Więckowicach
 • Technikum nr 5 Jana Kilińskiego w Lesznie
 • Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Poznaniu
 • Przedszkole Nr 182 w Poznaniu
 • XX Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Poznaniu
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Zawsze Razem w Poznaniu
 • Przedszkole Niepubliczne "Mali Artyści" w Swarzędzu
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. F. Ratajczaka w Rydzynie
 • Technikum Gastronomiczne w Poznaniu
 • Branżowa Szkoła I st. Nr 3 w Poznaniu
 • Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Owińskach
 • XXVIII Liceum Ogólnokształcące Raszyńska w Poznaniu
 • Technikum Budowlano Drzewne w Poznaniu
 • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 28 w Poznaniu
 • Gminne Przedszkole w Siedlisku
 • Niepubliczne Przedszkole "Biedronkowo" w Strzyżewie
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole
 • Szkoła Podstawowa im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Manieczkach
 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce
 • Branżowa Szkoła I stopnia ul. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce
 • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Miejskiej Górce
 • Liceum Ogólnokształcące w Miejskiej Górce
 • Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Bohaterów Monte Cassino w Poznaniu
 • Przedszkole "Akademia Małego Olimpijczyka" w Kaźmierzu
 • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 9 w Poznaniu
 • Technikum Samochodowe w Poznaniu
 • Szkoła Podstawowa nr 93 w Poznaniu
 • Przedszkole w Ziminie
 • Szkoła Podstawowa w Ziminie
 • Przedszkole w Żabnie
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Żwirowa w Grodzisku Wielkopolskim

Czytaj też:

Ministerstwo Edukacji i Nauki - na podstawie danych zebranych z kuratoriów oświaty - podało, że w czwartek 25 listopada ponad 6,2 tys. szkół pracowało hybrydowo. Jeśli chodzi o przedszkola, to 93,4 proc. placówek funkcjonowało normalnie (14 417), 946 w trybie mieszanym, a 72 całkowicie zdalnie.

Natomiast podstawówek 74,3 proc. pracowało stacjonarnie (10 690), 3 590 w trybie mieszanym, a 108 całkowicie zdalnie. Sytuacja w szkołach ponadpodstawowych wyglądała następująco: 77,2 proc. funkcjonowało stacjonarnie (6 031), 1 673 placówek w trybie hybrydowym, a 108 całkowicie było zamkniętych, a uczniowie uczyli się z domu.

Powrót nauki zdalnej uzależniony od rozwoju pandemii

Pomimo rosnących wskaźników, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w czwartek 4 listopada na Politechnice Poznańskiej podtrzymał swoją decyzję o niewprowadzaniu nauki zdalnej dla wszystkich uczniów.

- Co prawda mamy coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem, ale to nie jest sytuacja, która sprawiałaby jakąś wielka trudność w szkołach. Przytłaczająca większość uczniów - około 95 proc. - uczy się normalnie w trybie stacjonarnym i w tym trybie będziemy w dalszym ciągu funkcjonować

- powiedział szef resortu w Poznaniu.

Zadeklarował też, że rząd nie będzie dzielił uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych.

- Takiego podziału w Polsce na uczniów zaszczepionych i niezaszczepionych - w ten sposób, że uczniowie zaszczepieni będą w szkołach, a niezaszczepieni nie będą - nie będzie. To byłoby karanie dzieci za nie ich decyzje. Ja tego robić nie będę - podkreślił Czarnek.

Czytaj też: Powrót nauki zdalnej w grudniu 2021? Scenariusze: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe

Nauka zdalna, ale tylko lokalnie

We wtorek 12 października w programie "Gość Radia ZET" Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji, powiedział, że szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej.

- Patrząc dzień po dniu, kiedy to analizujemy liczbę szkół, które są w trybie zdalnym lub hybrydowym, oczywiście notujemy wzrost. Jednak na tle prawie 23 tysięcy szkół podstawowych i ponadpodstawowych wczoraj (red. w poniedziałek) mieliśmy, jeśli dobrze pamiętam, 17 szkół w trybie zdalnym, a hybrydowym ponad 300

- powiedział na antenie "Radia ZET".

Wiceminister jednak podkreślił, że rząd nie planuje zamknięcia szkół z powodu IV fali pandemii koronawirusa. 

W piątek 12 listopada szef resortu edukacji podpisał rozporządzenie, które dopuszcza możliwość przejścia na zdalne nauczanie do 30 listopada w powiatach przy granicy z Białorusią.

Czytaj też:

Powrót nauki zdalnej? Czarnek wzywa do szczepień

W czwartek 21 października, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek brał udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej połączonych z uroczystością oddania do użytku rewitalizowanej hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju w województwie lubelskim. Zaznaczył wtedy, że nauka zdalna była koniecznością i wyrządziła wiele szkód: - To są szkody w wiedzy naszych uczniów, która jest na niższym poziomie niż byłaby normalnie, gdyby nauka była stacjonarna - powiedział.

- Nie wracajmy do nauki zdalnej. Ale, żeby do niej nie wracać - szczepmy się. I przestrzegajmy zasad sanitarnych

- zaapelował szef MEiN.

W niedzielę 31 października na antenie radiowej Jedynki Czarnek odniósł się do sytuacji epidemicznej i trybu funkcjonowania szkół w Polsce. Został zapytany, czy nauka nie powinna przejść w tryb zdalny ze względu na czwartą falę.

- Słucham cały czas ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego niezwykle szanuję i cenię. Słucham Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztofa Saczki, którego też bardzo szanuję i cenię. Do tej pory nie spotkałem żadnego zdania, czy też nie trafił do mnie żaden komentarz z ich strony, żeby ogóle zastanawiać się nad tym

- powiedział minister Czarnek.

- Dopóki to możliwe, a póki co nie jest przewidywana zmiana, nauka stacjonarna będzie kontynuowana - mówił również.

Powrót nauki zdalnej? Kiedy będzie koniec pandemii?

Na koniec rozmowy z "DGP" Niedzielski podał datę zakończenia pandemii. Jak twierdzi: "koniec będzie wtedy, kiedy będziemy mogli oszacować, iż śmiertelność związana z koronawirusem, zakażalność i inne parametry są na poziomie gryp".

Kiedy będą przerwy świąteczne, ferie i zakończenie lekcji w szkołach?Sprawdź kalendarz roku szkolnego 2021/2022 --->>>Polskie uczelnie najlepsze na świecie

Nowy rok szkolny 2021/2022. Do kiedy trwa? Sprawdź kalendarz...

Sprawdź też:

Wideo

Materiał oryginalny: Powrót nauki zdalnej. Coraz więcej zamykanych szkół. Minister Czarnek: pojawiło się rozporządzenie dotyczące powrotu nauki zdalnej - Głos Wielkopolski

Komentarze 54

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomasz
Zamknąć szkoły!!! Co wy wyprawiacie!! Tylko zdalne w tej chwili ma sens!
G
Gość
Kasa ponad życie i zdrowie dzieci!!! W szkołach pełno chorych dzieci a oni mają to w du..pie!!!
W
Wszystko albo nic!
Zamknąć dzieci w domach!

Ojcowie do pubów!

Matki do fryzjerek i kosmetyczek!
G
Gość
15 listopada, 11:15, Gosc:

Zamykać szkoły jak najszybciej!!!

15 listopada, 11:27, Gość:

Też jestem tego samego zdania . Bardzo dużo chorych dzieci chodzi do szkół i nikt z tym nic nie robi. Rodzice zasłaniają się alergią a dzieci męczą się chore na lekcjach .

15 listopada, 12:30, TaB:

A skąd ty masz takie informacje - ty lub ktoś z rodziny jest nauczycielem??

Moja żona jest nauczycielem w bardzo dużej szkole i mogę z całą pewnością stwierdzić, że piszesz bzdury!

15 listopada, 19:49, Gość:

Bzdury trollu to ty gadasz. W szkołach nie ma żadnych obostrzeń!!! Rodzice posyłają chore dzieci. Popieram zdalne nauczanie obecnie. Oby jak najszybciej je wprowadzili.

19 listopada, 20:26, Gość:

I ty tak za ten bon na benzynę z Plocka tak się dałes skundlić, neo-dziennikarzu

A z główką to wszystko ok?

G
Gość
15 listopada, 11:15, Gosc:

Zamykać szkoły jak najszybciej!!!

15 listopada, 11:27, Gość:

Też jestem tego samego zdania . Bardzo dużo chorych dzieci chodzi do szkół i nikt z tym nic nie robi. Rodzice zasłaniają się alergią a dzieci męczą się chore na lekcjach .

15 listopada, 12:30, TaB:

A skąd ty masz takie informacje - ty lub ktoś z rodziny jest nauczycielem??

Moja żona jest nauczycielem w bardzo dużej szkole i mogę z całą pewnością stwierdzić, że piszesz bzdury!

15 listopada, 19:49, Gość:

Bzdury trollu to ty gadasz. W szkołach nie ma żadnych obostrzeń!!! Rodzice posyłają chore dzieci. Popieram zdalne nauczanie obecnie. Oby jak najszybciej je wprowadzili.

I ty tak za ten bon na benzynę z Plocka tak się dałes skundlić, neo-dziennikarzu

T
TaB
15 listopada, 11:15, Gosc:

Zamykać szkoły jak najszybciej!!!

15 listopada, 11:27, Gość:

Też jestem tego samego zdania . Bardzo dużo chorych dzieci chodzi do szkół i nikt z tym nic nie robi. Rodzice zasłaniają się alergią a dzieci męczą się chore na lekcjach .

15 listopada, 12:30, TaB:

A skąd ty masz takie informacje - ty lub ktoś z rodziny jest nauczycielem??

Moja żona jest nauczycielem w bardzo dużej szkole i mogę z całą pewnością stwierdzić, że piszesz bzdury!

15 listopada, 19:49, Gość:

Bzdury trollu to ty gadasz. W szkołach nie ma żadnych obostrzeń!!! Rodzice posyłają chore dzieci. Popieram zdalne nauczanie obecnie. Oby jak najszybciej je wprowadzili.

Moja żona uczy w SP obok Bulwaru Ikara. A ty nawet dzieci nie masz , ZA TO MASZ TZW. INFORMACJE. I boisz się przedstawić, podszyty smrodliwym strachem trollu

J
JJ
16 listopada, 23:33, Maja:

Z tego co widzę po szkołach synów, obie startują z takimi urządzanami:

https://labtrace.pl/bramka-se-1008-do-szkol-co-warto-wiedziec/

coraz więcej klas jest na nauczaniu zdalnym.

Też widzę powrót tego typu obostrzeń i zasad.

G
Gość
15 listopada, 18:06, Iwona:

Zamykać szkoły!!!! Jak długo jeszcze będzie ten cyrk trwał??

Będzie trwal tak długo jak miejsc w szpitalach dla dzieciaków nie bedzie

M
Monika
13 listopada, 23:27, Monika:

Zamykajcie szkoły!!! Wszystkie sondaże wskazują, że nauka zdalna powinna rozpocząć się jak najszybciej!!!

15 listopada, 10:50, Tom aus Breslau:

To Ty jesteś tą "Moniką", co na każdym innym portalu zaprasza na priv??

Zgłaszam cię do sądu za obrazę... Szykuje już swoje IP

G
Gość
13 listopada, 23:29, Beata:

Zamknijcie szkoły!!! Zdalne nauczanie było super!!! Teraz to i tak nie jest szkoła. To porażka nauczycielstwa polskiego!!

15 listopada, 10:49, Tom aus Breslau:

"Zdalne nauczanie było super" - ???

Chyba dla ciebie, bo jak każdy leń wstawałaś na g.9tą

15 listopada, 11:13, Lena:

Widać, żeś pusty łeb jak zdalne było dla ciebie problemem!! U nas się sprawdzało tylko dziecko musi się chcieć uczyć !!! Zdalne i tylko zdalne obecnie!!!

ty masz dziecko?? - hahaha! , facet nie może urodzić dziecka

T
TaB
15 listopada, 11:15, Gosc:

Zamykać szkoły jak najszybciej!!!

15 listopada, 11:27, Gość:

Też jestem tego samego zdania . Bardzo dużo chorych dzieci chodzi do szkół i nikt z tym nic nie robi. Rodzice zasłaniają się alergią a dzieci męczą się chore na lekcjach .

A skąd ty masz takie informacje - ty lub ktoś z rodziny jest nauczycielem??

Moja żona jest nauczycielem w bardzo dużej szkole i mogę z całą pewnością stwierdzić, że piszesz bzdury!

L
Lena
13 listopada, 23:29, Beata:

Zamknijcie szkoły!!! Zdalne nauczanie było super!!! Teraz to i tak nie jest szkoła. To porażka nauczycielstwa polskiego!!

15 listopada, 10:49, Tom aus Breslau:

"Zdalne nauczanie było super" - ???

Chyba dla ciebie, bo jak każdy leń wstawałaś na g.9tą

Widać, żeś pusty łeb jak zdalne było dla ciebie problemem!! U nas się sprawdzało tylko dziecko musi się chcieć uczyć !!! Zdalne i tylko zdalne obecnie!!!

T
Tom aus Breslau
13 listopada, 23:29, Beata:

Zamknijcie szkoły!!! Zdalne nauczanie było super!!! Teraz to i tak nie jest szkoła. To porażka nauczycielstwa polskiego!!

"Zdalne nauczanie było super" - ???

Chyba dla ciebie, bo jak każdy leń wstawałaś na g.9tą

T
TaB
14 listopada, 18:51, Gość:

W szkolach nie ma żadnych obostrzen! Wręcz przeciwnie, są organizowane występy np.w czwartek z okazji Niepodległości. Cała szkola w auli bez masek bez odstepu! Doprowadzicie do tego ze dzieci zaczną padac jak muchy i zadne szczepienie ich nie uratuje!

A Ty skąd wiesz, pracujesz w tej szkole? Bo rodzice w takich uroczystościach w COVIDowych czasach nie uczestniczą

G
Gość
2 listopada, 10:26, Gość:

Kto tego przygłupa spłodził że go tak s.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.

3 listopada, 12:31, Gość:

Piszesz o swoim ojcu?

Uderz w stół, a ...

Dodaj ogłoszenie