https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przez Olkusz przejechał strażacki Charytatywny Ultramaraton Kolarski. Strażacy wspierają kolegów z Ukrainy. ZDJĘCIA

Paweł Mocny
Przez Olkusz przejechali uczestnicy strażackiego Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego
Przez Olkusz przejechali uczestnicy strażackiego Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego Paweł Mocny
Przez powiat olkuski przejechali strażacy biorący udział w szóstej edycji Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego. Uczestnicy przyjechali do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu późnym wieczorem. Srebrne Miasto był czternastym z trzydziestu pięciu przystanków na trasie liczącej 762 kilometry.

Przez Olkusz przejechał strażacki Charytatywny Ultramaraton Kolarski

Trwa szósta edycja strażackiego Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego. Tegoroczna akcja dedykowana jest strażakom z Ukrainy.

W czwartek, 23 czerwca uczestnicy wyruszyli z Wrocławia. W około trzydziestoosobowej grupie jest także strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu.

W ramach inicjatywy komendy straży pożarnych, które włączyły się w akcję zorganizowały zbiórki darów dla strażaków z Ukrainy i ich rodzin.

Pierwszego dnia strażacy pokonali aż 343 kilometry. Po przejechaniu przez trzynaście przystanków znajdujących się między innymi w Oławie, Oleśnie, Jasnej Górze, Częstochowie i Zawierciu kolaże zatrzymali się oni w Olkuszu.

Na miejscu otrzymali oni napoje oraz ciepły posiłek. Odebrali także dary przekazane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Około północy uczestnicy wyruszyli do Krakowa, który był finałowym przystankiem pierwszego dnia ultramaratonu. W kolejnych dwóch dniach jazdy kolaże planują pokonać 261 i 157 kilometrów. Przystankiem finałowym jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie. Łącznie pożarnicy przejadą 762 kilometry.

Strażacki Charytatywny Ultramaraton Kolarski powstał z inicjatywy pożarników ze Słupska, Wrocławia, Oławy i Polkowic. Zmagania uczestników tegorocznej edycji można śledzić klikając tutaj.

FLESZ - W pomidorach będzie więcej witaminy D?

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska