Przez remonty inaczej jeżdżą autobusy MZK w Oświęcimiu. Sprawdźcie jak [ROZKŁADY JAZDY]

Monika Pawłowska
Ulica Chemików weszła w kolejną fazę robót. Na ul. Dąbrowskiego prace już się rozpoczęły. W związku z tym, pozmieniały się przystanki i trasy przejazdu autobusów oświęcimskiego przewoźnika. Na razie jest wielki chaos.

- Po co tyle przystanków narobili. Co oni sobie myślą, że emeryci mają czas i zdrowie, żeby biegać od jednego do drugiego? - denerwuje się Zofia Kurek z Oświęcimia, która wczoraj próbowała wrócić do domu na os. Chemików spod Multimedu. - Wysiadłam z „2” przy Multimedzie, ale tutaj nigdzie nie ma przystanku do wsiadania. Poszłam kawałek dalej, na przystanek przy biurowcu Synthos, ale stąd też nic do mnie nie jedzie - dodaje.

Dziennikarze „Gazety Krakowskiej” sami byli zdezorientowani. Przed remontem była tu jedna duża zajezdnia na dawnym terenie po PKS-ie, skąd jechało się we wszystkie strony, teraz jest sześć przystanków. W końcu zaprowadziliśmy panią Zofię na właściwy. Wczoraj jeszcze kilka razy podobnie kierowaliśmy starsze osoby.

Po raz kolejny zmieniła się organizacja ruchu w związku z budową północnej obwodnicy Oświęcimia i związanej z nią przebudowy ul. Chemików. I do tego doszedł remont ul. Dąbrowskiego od hotelu „Galicja” w kierunku tzw. placu betonowego. Roboty drogowe wymusiły zmianę tras i przystanków autobusów MZK. Jest przez to wielkie zamieszanie. Reporterzy „Gazety Krakowskiej” postanowili sprawdzić i podpowiedzieć mieszkańcom, którędy i dokąd dojedziemy.

Kilka tras i przystanków
Przystanek Dąbrowskiego-Kościół. Wsiadamy do autobusu linii nr 3. Na skrzyżowaniu z Al. Słowackiego mijamy zapracowanych drogowców. Autobus nie zatrzymuje się na przystanku Transchemia.
Pasażerowie- głównie starsze panie „napadają” na kierowcę, który spokojnie im tłumaczy, że ma zmianę trasy w związku z trwającymi tu robotami. Autobus wjeżdża na nowo wybudowane rondo na ul. Chemików, obiera kurs w lewo i zatrzymuje się kilkadziesiąt metrów dalej na nowej zatoce autobusowej przy ul. Zwycięstwa (przystanek Zakłady Chemiczne, brama „B”), a nie jak dawniej na starym dworcu PKS.

- Nie wiedziałam o zmianach, ale w sumie na jedno wyszło. I tędy spokojnie dojdę na cmentarz - mówi Zofia Kurek z os. Zasole. - Mam nadzieję, że szybko skończą z tymi remontami i wszystko wróci do normy - dodaje inna pani, której z kolei do pracy bliżej było z dawnego przystanku.
Na tym przystanku zatrzymują się wszystkie linie jadące do Dworów czyli: przedłużona 1 oraz 2, 3, 9 i 23. Po przeciwnej stronie ulicy autobusy z Dworów jadące w kierunku dworca PKP czyli: 1, 2, 3, 23 oraz 9 jadąca na os. Stare Stawy, a także nr 22 do Gromca.

Autobusy linii 18,20,42,43 dotychczas jadące ul. Chemików, są kierowane Al. Tysiąclecia w ul. Szustera, Olszewskiego i dalej swoimi trasami z pominięciem przystanków na ul. Chemików w obu kierunkach. Na Al. Tysiąclecia w okolicy skrzyżowania z ul. Szustera stanęły przystanki zastępcze dla tych linii.

Zmieniły miejsce przystanki pomiędzy przychodnią Multimedu, a firmą Synhos. Teraz na ul. Chemików po stronie przychodni jest przystanek tylko do wysiadania. Kilkadziesiąt metrów dalej, przy biurowcu Synhos jest przystanek do wsiadania czyli początkowy dla linii: 1, 16, 17, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 32, 1/25, 1/26, 1/27, 1/28, 1/29, 43/28 oraz przelotowy dla linii 2, 9 jadących w kierunku Dworów.
- Okropne zamieszanie, najbezpieczniej jechać „jedynką” - mówi Krystyna Wiesiołek. - Chciałam jechać autobusem nr 24, ale kierowca mi powiedział, że nie jedzie przez Słowackiego, a na tablicy wyczytałam, że tak. Kołomyja - dodaje.
Wg. rozkładu na stronie internetowej MPK powinien jechać ul. Słowackiego.

„1” jedzie teraz ul. Chemików, zawraca na nowym rondzie, po to by wjechać w Al. Tysiąclecia, potem w lewo w Słowackiego.
Byle do końca grudnia
Remont ul. Dąbrowskiego i budowa obwodnicy potrwają do końca roku.
-Więc jeszcze trochę cierpliwości - mówi Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu informuje:
W związku z wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu oraz trwającym remontem ul. Dąbrowskiego zmianie ulegną trasy przejazdu i miejsca odjazdu autobusów MZK sp. z o.o. w Oświęcimiu:

1. Autobusy linii jadących w kierunku Dworów ulicą Dąbrowskiego skierowane zostaną z ul. Dąbrowskiego w ul. Zwycięstwa z pominięciem przejazdu przez al. Słowackiego, al. Tysiąclecia i ul. Chemików (z wyjątkiem kursu linii 27 w niedziele i święta o godz. 620 z Jawiszowic Kółka). Ponadto autobusy linii 3 jadące do przystanku Zakłady Chemiczne również zostaną skierowane ul. Dąbrowskiego do ul. Chemików z pominięciem przejazdu przez al. Słowackiego i al. Tysiąclecia

2. Autobusy linii jadących w kierunku Dworów od al. Słowackiego skierowane zostaną z al. Słowackiego w ul. Dąbrowskiego i ul. Zwycięstwa z pominięciem przejazdu przez al. Tysiąclecia i ul. Chemików.

3. Autobusy linii 18,20,42,43 dotychczas jadące ul. Chemików skierowane zostaną z al. Tysiąclecia w ul. Szustera, Olszewskiego i dalej swoimi trasami z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ul. Chemików w obu kierunkach. Na al. Tysiąclecia w okolicy skrzyżowania z ul. Szustera zostaną uruchomione przystanki zastępcze dla linii: 18, 20, 42, 43. Ponadto kursy linii 20 w dni robocze o godz. 700, w soboty, niedzielę i święta o godz. 1525 oraz kurs linii 43 w dni robocze o godz. 2.320odjeżdżać będą z przystanku „9202 Zakłady Chemiczne” zlokalizowanego na ul. Chemików /po stronie lodowiska/.

4. Likwidacji ulegną dotychczasowe przystanki zastępcze zlokalizowane pomiędzy przychodnią Multimed a biurowcem Synthos.

5. Na ul. Chemików zostaną uruchomione przystanki zastępcze:
•„9201 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie przychodni Multimed – przystanek tylko do wysiadania dla autobusów kończących swoje kursy na ul. Chemików z wyjątkiem linii 3 i 4,
•„9202 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie lodowiska – przystanek przelotowy dla linii: 2, 9 oraz początkowy dla linii 2 rozpoczynających swój kurs z ul. Chemików oraz linii 20 i 43 wymienionych w pkt. 3,
•„9207 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie biurowca Synthos. Przystanek początkowy dla linii: 1, 16, 17, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 32, 1/25,  1/26, 1/27, 1/28, 1/29, 43/28 oraz przelotowy dla linii 2, 9 jadących w kierunku Dworów,
•„9208 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie krytej pływalni. Przystanek końcowy i początkowy dla linii 3 i 4 oraz przelotowy dla linii 1, 3, 22, 23, 1/24, 1/25, 1/27, 1/28 jadących z Dworów.
6. Na ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z al. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Chemików ruch autobusów będzie odbywał się jednokierunkowo.

Szczegółowy przebieg linii autobusowych:
Linia 1
- realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed (zostaną pominięte przystanki Kowal i Transchemia). Autobusy będą oczekiwały na odjazd na wyznaczonym pasie do oczekiwania na ul. Chemików po stronie przychodni Multimed.
- realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą (zostaną pominięte przystanki Kowal i Transchemia).
- realizowana do przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego (Kowal), Dąbrowskiego (Transchemia), nowo wybudowane rondo na ul. Chemików, Zwycięstwa z pominięciem przystanku tymczasowego na al. Tysiąclecia i przystanku na ul. Chemików.
- realizowana z przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (przystanek po stronie pływalni), al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą (zostaną pominięte przystanki Transchemia i Kowal).

Linia 2
realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne  będzie kursowała następująco: od ulicy Olszewskiego ulicą Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne  będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej po stronie lodowiska ulicą Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą.
realizowana do przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco od ulicy Olszewskiego ulicami: Chemików (nowo wybudowana zatoka na Chemików po stronie biurowca Synthos) i dalej Chemików do nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B i swoją trasą do Dworów.
realizowana z Dworów  będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (zatoka nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie lodowiska) i dalej swoją trasą.

Linia 3
- realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne będzie kursowała następująco: od przystanku Dąbrowskiego ulicami Dąbrowskiego (Transchemia), nowo wybudowane rondo, Chemików do przystanku zastępczego na ul. Chemików po stronie pływalni.
realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne będzie oczekiwała na odjazd na pasie do oczekiwania na ul. Chemików  po stronie pływalni i z tego miejsca będzie zaczynała kurs do al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.
- realizowana do przystanku Dwory Pętla i Dwory Drugie będzie kursowała następująco: od przystanku Dąbrowskiego ulicami: Dąbrowskiego, (Transchemia), nowo wybudowane rondo Chemików do nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B i dalej w kierunku Dworów.
- realizowana z Dworów będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (przystanek po stronie pływalni), al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.

Linia 4
- w kierunku Zakładów Chemicznych będzie realizowana od przystanku Kruki II ulicami: Wiklinową, Norwida, Żeromskiego, Dąbrowskiego do nowo wybudowanego ronda i dalej ul. Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików po stronie pływalni.
- z Zakładów Chemicznych będzie oczekiwała na odjazd na pasie do oczekiwania na ul. Chemików  po stronie pływalni i z tego miejsca będzie zaczynała kurs do al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego (Transchemia), Żeromskiego, Norwida, Wiklinową do przystanku Kruki II i dalej swoją trasą.

Linia 9 
obecnie realizowana do i z przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco: od przystanku Technikum Chemiczne ulicami Olszewskiego, Chemików. Obowiązujące przystanki na Chemików to nowo wybudowane przystanki z zatokami.

Linia 16
- obecnie realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne będzie kursowała następująco: od przystanku Technikum Chemiczne ulicami Olszewskiego, Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowana od przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Dąbrowskiego będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.
- obecnie realizowana od przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Chemików i Olszewskiego będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą.

Linia 17
- obecnie realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Olszewskiego będzie kończyła swój kurs na przystanku końcowym zlokalizowanym na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Dąbrowskiego będzie kursowała następująco: od przystanku Dąbrowskiego ulicami Dąbrowskiego, al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne przez przystanek Osiedle OCK będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą. 
- obecnie realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Dąbrowskiego będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.

Linia 18
będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Szustera, Olszewskiego do ronda na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą w obu  kierunkach z pominięciem przejazdu przez ulicę Chemików. Przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szustera zostaną wyznaczone przystanki zastępcze w obu kierunkach.

Linia 20
będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Szustera, Olszewskiego do ronda na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą w obu  kierunkach z pominięciem przejazdu przez ulicę Chemików. Przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szustera zostaną wyznaczone przystanki zastępcze w obu kierunkach.

Linia 23
- realizowana do przystanku Dwory Drugie będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego (Kowal), Dąbrowskiego (Transchemia), nowo wybudowane rondo na ul. Chemików, Zwycięstwa z pominięciem przystanku tymczasowego na al. Tysiąclecia i przystanku na ul. Chemików.
- realizowana z przystanku Dwory Drugie będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (przystanek po stronie pływalni), al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą (zostaną pominięte przystanki Transchemia i Kowal).

Linie 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29 i 32
- obecnie realizowane ulicą Dąbrowskiego do przystanku Zakłady Chemiczne będą kursowały od przystanku Dąbrowskiego ulicami Dąbrowskiego, al. Słowackiego, al. Tysiąclecia do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowane ulicą Dąbrowskiego z przystanku Zakłady Chemiczne będą rozpoczynały swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al.. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.
- obecnie realizowane przez przystanek Słowackiego II do przystanku Zakłady Chemiczne będą kursowały od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowane przez przystanek Słowackiego II z przystanku Zakłady Chemiczne będą rozpoczynały swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą.

Linie 42 i 43
będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Szustera, Olszewskiego do ronda na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą w obu  kierunkach z pominięciem przejazdu przez ulicę Chemików. Przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szustera zostaną wyznaczone przystanki zastępcze w obu kierunkach.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zaba

Bogata ta p. Kurek. Ma dwa mieszkania. Jedno na os. Chemików, a drugie na Zasolu...
Szukanie na siłę sensacji... Jest remont, są objazdy, są zastępcze przystanki... Co w tym dziwnego? Poczekajmy jeszcze jakiś czas, a później róbmy awanturę jak po oddaniu nowej drogi będą problemy...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3