Przez remonty inaczej jeżdżą autobusy MZK w Oświęcimiu. Sprawdźcie jak [ROZKŁADY JAZDY]

Monika Pawłowska
Ulica Chemików weszła w kolejną fazę robót. Na ul. Dąbrowskiego prace już się rozpoczęły. W związku z tym, pozmieniały się przystanki i trasy przejazdu autobusów oświęcimskiego przewoźnika. Na razie jest wielki chaos.

- Po co tyle przystanków narobili. Co oni sobie myślą, że emeryci mają czas i zdrowie, żeby biegać od jednego do drugiego? - denerwuje się Zofia Kurek z Oświęcimia, która wczoraj próbowała wrócić do domu na os. Chemików spod Multimedu. - Wysiadłam z „2” przy Multimedzie, ale tutaj nigdzie nie ma przystanku do wsiadania. Poszłam kawałek dalej, na przystanek przy biurowcu Synthos, ale stąd też nic do mnie nie jedzie - dodaje.

Dziennikarze „Gazety Krakowskiej” sami byli zdezorientowani. Przed remontem była tu jedna duża zajezdnia na dawnym terenie po PKS-ie, skąd jechało się we wszystkie strony, teraz jest sześć przystanków. W końcu zaprowadziliśmy panią Zofię na właściwy. Wczoraj jeszcze kilka razy podobnie kierowaliśmy starsze osoby.

Po raz kolejny zmieniła się organizacja ruchu w związku z budową północnej obwodnicy Oświęcimia i związanej z nią przebudowy ul. Chemików. I do tego doszedł remont ul. Dąbrowskiego od hotelu „Galicja” w kierunku tzw. placu betonowego. Roboty drogowe wymusiły zmianę tras i przystanków autobusów MZK. Jest przez to wielkie zamieszanie. Reporterzy „Gazety Krakowskiej” postanowili sprawdzić i podpowiedzieć mieszkańcom, którędy i dokąd dojedziemy.

Kilka tras i przystanków
Przystanek Dąbrowskiego-Kościół. Wsiadamy do autobusu linii nr 3. Na skrzyżowaniu z Al. Słowackiego mijamy zapracowanych drogowców. Autobus nie zatrzymuje się na przystanku Transchemia.
Pasażerowie- głównie starsze panie „napadają” na kierowcę, który spokojnie im tłumaczy, że ma zmianę trasy w związku z trwającymi tu robotami. Autobus wjeżdża na nowo wybudowane rondo na ul. Chemików, obiera kurs w lewo i zatrzymuje się kilkadziesiąt metrów dalej na nowej zatoce autobusowej przy ul. Zwycięstwa (przystanek Zakłady Chemiczne, brama „B”), a nie jak dawniej na starym dworcu PKS.

- Nie wiedziałam o zmianach, ale w sumie na jedno wyszło. I tędy spokojnie dojdę na cmentarz - mówi Zofia Kurek z os. Zasole. - Mam nadzieję, że szybko skończą z tymi remontami i wszystko wróci do normy - dodaje inna pani, której z kolei do pracy bliżej było z dawnego przystanku.
Na tym przystanku zatrzymują się wszystkie linie jadące do Dworów czyli: przedłużona 1 oraz 2, 3, 9 i 23. Po przeciwnej stronie ulicy autobusy z Dworów jadące w kierunku dworca PKP czyli: 1, 2, 3, 23 oraz 9 jadąca na os. Stare Stawy, a także nr 22 do Gromca.

Autobusy linii 18,20,42,43 dotychczas jadące ul. Chemików, są kierowane Al. Tysiąclecia w ul. Szustera, Olszewskiego i dalej swoimi trasami z pominięciem przystanków na ul. Chemików w obu kierunkach. Na Al. Tysiąclecia w okolicy skrzyżowania z ul. Szustera stanęły przystanki zastępcze dla tych linii.

Zmieniły miejsce przystanki pomiędzy przychodnią Multimedu, a firmą Synhos. Teraz na ul. Chemików po stronie przychodni jest przystanek tylko do wysiadania. Kilkadziesiąt metrów dalej, przy biurowcu Synhos jest przystanek do wsiadania czyli początkowy dla linii: 1, 16, 17, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 32, 1/25, 1/26, 1/27, 1/28, 1/29, 43/28 oraz przelotowy dla linii 2, 9 jadących w kierunku Dworów.
- Okropne zamieszanie, najbezpieczniej jechać „jedynką” - mówi Krystyna Wiesiołek. - Chciałam jechać autobusem nr 24, ale kierowca mi powiedział, że nie jedzie przez Słowackiego, a na tablicy wyczytałam, że tak. Kołomyja - dodaje.
Wg. rozkładu na stronie internetowej MPK powinien jechać ul. Słowackiego.

„1” jedzie teraz ul. Chemików, zawraca na nowym rondzie, po to by wjechać w Al. Tysiąclecia, potem w lewo w Słowackiego.
Byle do końca grudnia
Remont ul. Dąbrowskiego i budowa obwodnicy potrwają do końca roku.
-Więc jeszcze trochę cierpliwości - mówi Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu informuje:
W związku z wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu oraz trwającym remontem ul. Dąbrowskiego zmianie ulegną trasy przejazdu i miejsca odjazdu autobusów MZK sp. z o.o. w Oświęcimiu:

1. Autobusy linii jadących w kierunku Dworów ulicą Dąbrowskiego skierowane zostaną z ul. Dąbrowskiego w ul. Zwycięstwa z pominięciem przejazdu przez al. Słowackiego, al. Tysiąclecia i ul. Chemików (z wyjątkiem kursu linii 27 w niedziele i święta o godz. 620 z Jawiszowic Kółka). Ponadto autobusy linii 3 jadące do przystanku Zakłady Chemiczne również zostaną skierowane ul. Dąbrowskiego do ul. Chemików z pominięciem przejazdu przez al. Słowackiego i al. Tysiąclecia

2. Autobusy linii jadących w kierunku Dworów od al. Słowackiego skierowane zostaną z al. Słowackiego w ul. Dąbrowskiego i ul. Zwycięstwa z pominięciem przejazdu przez al. Tysiąclecia i ul. Chemików.

3. Autobusy linii 18,20,42,43 dotychczas jadące ul. Chemików skierowane zostaną z al. Tysiąclecia w ul. Szustera, Olszewskiego i dalej swoimi trasami z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ul. Chemików w obu kierunkach. Na al. Tysiąclecia w okolicy skrzyżowania z ul. Szustera zostaną uruchomione przystanki zastępcze dla linii: 18, 20, 42, 43. Ponadto kursy linii 20 w dni robocze o godz. 700, w soboty, niedzielę i święta o godz. 1525 oraz kurs linii 43 w dni robocze o godz. 2.320odjeżdżać będą z przystanku „9202 Zakłady Chemiczne” zlokalizowanego na ul. Chemików /po stronie lodowiska/.

4. Likwidacji ulegną dotychczasowe przystanki zastępcze zlokalizowane pomiędzy przychodnią Multimed a biurowcem Synthos.

5. Na ul. Chemików zostaną uruchomione przystanki zastępcze:
•„9201 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie przychodni Multimed – przystanek tylko do wysiadania dla autobusów kończących swoje kursy na ul. Chemików z wyjątkiem linii 3 i 4,
•„9202 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie lodowiska – przystanek przelotowy dla linii: 2, 9 oraz początkowy dla linii 2 rozpoczynających swój kurs z ul. Chemików oraz linii 20 i 43 wymienionych w pkt. 3,
•„9207 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie biurowca Synthos. Przystanek początkowy dla linii: 1, 16, 17, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 32, 1/25,  1/26, 1/27, 1/28, 1/29, 43/28 oraz przelotowy dla linii 2, 9 jadących w kierunku Dworów,
•„9208 Zakłady Chemiczne” zlokalizowany po stronie krytej pływalni. Przystanek końcowy i początkowy dla linii 3 i 4 oraz przelotowy dla linii 1, 3, 22, 23, 1/24, 1/25, 1/27, 1/28 jadących z Dworów.
6. Na ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z al. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Chemików ruch autobusów będzie odbywał się jednokierunkowo.

Szczegółowy przebieg linii autobusowych:
Linia 1
- realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed (zostaną pominięte przystanki Kowal i Transchemia). Autobusy będą oczekiwały na odjazd na wyznaczonym pasie do oczekiwania na ul. Chemików po stronie przychodni Multimed.
- realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą (zostaną pominięte przystanki Kowal i Transchemia).
- realizowana do przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego (Kowal), Dąbrowskiego (Transchemia), nowo wybudowane rondo na ul. Chemików, Zwycięstwa z pominięciem przystanku tymczasowego na al. Tysiąclecia i przystanku na ul. Chemików.
- realizowana z przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (przystanek po stronie pływalni), al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą (zostaną pominięte przystanki Transchemia i Kowal).

Linia 2
realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne  będzie kursowała następująco: od ulicy Olszewskiego ulicą Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne  będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej po stronie lodowiska ulicą Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą.
realizowana do przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco od ulicy Olszewskiego ulicami: Chemików (nowo wybudowana zatoka na Chemików po stronie biurowca Synthos) i dalej Chemików do nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B i swoją trasą do Dworów.
realizowana z Dworów  będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (zatoka nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie lodowiska) i dalej swoją trasą.

Linia 3
- realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne będzie kursowała następująco: od przystanku Dąbrowskiego ulicami Dąbrowskiego (Transchemia), nowo wybudowane rondo, Chemików do przystanku zastępczego na ul. Chemików po stronie pływalni.
realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne będzie oczekiwała na odjazd na pasie do oczekiwania na ul. Chemików  po stronie pływalni i z tego miejsca będzie zaczynała kurs do al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.
- realizowana do przystanku Dwory Pętla i Dwory Drugie będzie kursowała następująco: od przystanku Dąbrowskiego ulicami: Dąbrowskiego, (Transchemia), nowo wybudowane rondo Chemików do nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B i dalej w kierunku Dworów.
- realizowana z Dworów będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (przystanek po stronie pływalni), al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.

Linia 4
- w kierunku Zakładów Chemicznych będzie realizowana od przystanku Kruki II ulicami: Wiklinową, Norwida, Żeromskiego, Dąbrowskiego do nowo wybudowanego ronda i dalej ul. Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików po stronie pływalni.
- z Zakładów Chemicznych będzie oczekiwała na odjazd na pasie do oczekiwania na ul. Chemików  po stronie pływalni i z tego miejsca będzie zaczynała kurs do al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego (Transchemia), Żeromskiego, Norwida, Wiklinową do przystanku Kruki II i dalej swoją trasą.

Linia 9 
obecnie realizowana do i z przystanku Dwory Pętla będzie kursowała następująco: od przystanku Technikum Chemiczne ulicami Olszewskiego, Chemików. Obowiązujące przystanki na Chemików to nowo wybudowane przystanki z zatokami.

Linia 16
- obecnie realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne będzie kursowała następująco: od przystanku Technikum Chemiczne ulicami Olszewskiego, Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowana od przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Dąbrowskiego będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.
- obecnie realizowana od przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Chemików i Olszewskiego będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą.

Linia 17
- obecnie realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Olszewskiego będzie kończyła swój kurs na przystanku końcowym zlokalizowanym na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowana do przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Dąbrowskiego będzie kursowała następująco: od przystanku Dąbrowskiego ulicami Dąbrowskiego, al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Chemików do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne przez przystanek Osiedle OCK będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą. 
- obecnie realizowana z przystanku Zakłady Chemiczne ulicą Dąbrowskiego będzie rozpoczynała swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.

Linia 18
będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Szustera, Olszewskiego do ronda na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą w obu  kierunkach z pominięciem przejazdu przez ulicę Chemików. Przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szustera zostaną wyznaczone przystanki zastępcze w obu kierunkach.

Linia 20
będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Szustera, Olszewskiego do ronda na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą w obu  kierunkach z pominięciem przejazdu przez ulicę Chemików. Przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szustera zostaną wyznaczone przystanki zastępcze w obu kierunkach.

Linia 23
- realizowana do przystanku Dwory Drugie będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego (Kowal), Dąbrowskiego (Transchemia), nowo wybudowane rondo na ul. Chemików, Zwycięstwa z pominięciem przystanku tymczasowego na al. Tysiąclecia i przystanku na ul. Chemików.
- realizowana z przystanku Dwory Drugie będzie kursowała następująco: od nowo wybudowanej zatoki przystankowej w rejonie ulicy B przez nowo wybudowane rondo i dalej ulicami: Chemików (przystanek po stronie pływalni), al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą (zostaną pominięte przystanki Transchemia i Kowal).

Linie 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29 i 32
- obecnie realizowane ulicą Dąbrowskiego do przystanku Zakłady Chemiczne będą kursowały od przystanku Dąbrowskiego ulicami Dąbrowskiego, al. Słowackiego, al. Tysiąclecia do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowane ulicą Dąbrowskiego z przystanku Zakłady Chemiczne będą rozpoczynały swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al.. Słowackiego, Dąbrowskiego i dalej swoją trasą.
- obecnie realizowane przez przystanek Słowackiego II do przystanku Zakłady Chemiczne będą kursowały od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia do przystanku końcowego zlokalizowanego na ulicy Chemików w rejonie przychodni Multimed.
- obecnie realizowane przez przystanek Słowackiego II z przystanku Zakłady Chemiczne będą rozpoczynały swój kurs z zatoki nowo wybudowanego przystanku na ul. Chemików po stronie biurowca Synthos i dalej ulicami: Chemików (nawrót na nowo wybudowanym rondzie), Chemików, al. Tysiąclecia, al. Słowackiego i dalej swoją trasą.

Linie 42 i 43
będzie kursowała następująco: od przystanku Słowackiego II ulicami: al. Słowackiego, al. Tysiąclecia, Szustera, Olszewskiego do ronda na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Chemików, Olszewskiego i dalej swoją trasą w obu  kierunkach z pominięciem przejazdu przez ulicę Chemików. Przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szustera zostaną wyznaczone przystanki zastępcze w obu kierunkach.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zaba

Bogata ta p. Kurek. Ma dwa mieszkania. Jedno na os. Chemików, a drugie na Zasolu...
Szukanie na siłę sensacji... Jest remont, są objazdy, są zastępcze przystanki... Co w tym dziwnego? Poczekajmy jeszcze jakiś czas, a później róbmy awanturę jak po oddaniu nowej drogi będą problemy...

Dodaj ogłoszenie