Puchar Polski. Flota - Wisła: wygrana mistrza kraju [ZDJĘCIA]

David Biton
David Biton Andrzej Banaś
Wisła Kraków pokonała w Świnoujściu Flotę 4:2 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Klasą dla siebie w generalnie dość przeciętnym widowisku był David Biton, który sam strzelił dwie bramki, a przy dwóch kolejnych zaliczył bardzo ładne asysty.

Wisła Kraków Flota Świnoujście: transmisja tv na żywo live online internet

Flota Świnoujście - Wisła Kraków (ZDJĘCIA)

Wisła zaczęła ten mecz tak, jak na faworyta przystało. Krakowianie szybko przejęli inicjatywę na boisku i po zaledwie dziesięciu minutach objęli prowadzenie. W 10 min Łukasz Garguła zagrał do Michaela Lameya, ten dośrodkował, a snajper wyborowy "Białej Gwiazdy", David Biton z bliska dopełnił formalności.

Taki obrót sprawy wydawał się wskazywać, że krakowian czeka łatwy mecz, w którym będą mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Problem w tym, że wiślacy grali w pierwszej połowie więcej niż niefrasobliwie w obronie. I szybko zostali za to ukarani. Już w 18 minucie podopieczni Roberta Maaskanta przyglądali się jak po rzucie rożnym Marek Opałacz dostawia głowę do piłki. Zawodnik Floty w tym momencie był zupełnie sam kilka metrów przed bramką Milana Jovanicia. Skoro zatem nikt nie przeszkadzał Opałaczowi w oddaniu strzału, ten spokojnie umieścił piłkę w siatce i mieliśmy remis.

Cztery minuty później Wisła znów mogła prowadzić, ale po strzale Bitona piłka zatrzymała się na poprzeczce. Jeszcze w 33 minucie goście mieli dobrą okazję na strzelenie bramki gdy po zagraniu Patryka Małeckiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ivica Iliev. Alan Wesołowski uprzedził jednak Serba, złapał piłkę i było po szansie.

W 38 min Wisła dostała ostrzeżenie, gdy po błędzie Gordana Bunozy w sytuacji sam na sam z Jovaniciem znalazł się Damian Misan. Piłkarz Floty fatalnie jednak przestrzelił. Pięć minut później Misan nastawił już lepiej celownik i po szybko rozegranym rzucie wolnym (obrona Wisły totalnie się zagapiła), ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z Jovaniciem i tym razem szansy nie zmarnował. Zapachniało zatem sensacją...

Nadzieje gospodarzy na awans zostały jednak bardzo szybko rozwiane po przerwie, gdy Biton rozpoczął swój koncert. Już w 48 min po ładnym zagraniu Tomasa Jirsaka, Izraelczyk wziął obrońcę "na plecy" i ładnym strzałem przy słupku wyrównał stan meczu.

Wisła nadal atakowała, chcąc sprawę awansu załatwić w regulaminowym czasie gry. Dwa razy blisku szczęścia był Ivica Iliev, ale dobrze spisywał się w bramce Wesołowski.

W 75 min bramkarz Floty nic już jednak nie miał do powiedzenia, gdy Biton ograł w polu karnym dwóch obrońców i jak na tacy wyłożył piłkę Ilievowi, który tylko wepchnął piłkę do pustej bramki.

Gospodarze jeszcze próbowali odwrócić losy meczu i dwa razy zagrozili nawet bramce Jovanicia, ale to już było wszystko na co ich stać. W doliczonym czasie gry Biton podsumował natomiast swoją grę znakomitym podaniem do Małeckiego, który w sytuacji sam na sam postawił kropkę nad "i".