Rabka Zdrój. Prezydent Duda na nartach. Oddał hołd Marii Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Tomasz Mateusiak

Około 50 narciarzy w wieku od 3 do 80 lat wzięło udział w zorganizowanym w Rabce Zdroju narciarskim memoriale im. Marii Kaczyńskiej. By uczcić pamięć, zmarłej w Smoleńsku, pierwszej damy zawodnicy śmigali na nartach ze stoków Polczakówki. Wśród zjeżdżających był też prezydent Polski Andrzej Duda.

Oprócz prezydenta na zaproszenie posłanki PiS Anny Paluch w góry przyjechali też: minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Honorowym gościem była też Marta Kaczyńska - córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

- Już drugi rok z rzędu jestem w Rabce i jeśli tylko nie wydarzy się coś niespodziewanego obiecuję, że będę tutaj także za rok - mówił do zebranych pod stokiem prezydent Duda. - To, że w Rabce, mieście gdzie młodość spędziła śp. Maria Kaczyńska, organizowane są memoriały jej imienia jest dla wielką sprawą. Kultywujmy pamięć prezydentowej bo była ona wielkim człowiekiem.

Sam Duda przez chwilę jeździł wczoraj na nartach, ale nie uczestniczył w slalomie gigancie. Pod jego nieobecność (Duda zwyciężył w memoriale rok temu) zjazd w kategorii VIP wygrał więc radny powiatu nowotarskiego Tomasz Turski. Drugi był wicepremier Gliński.

Po zawodach prezydent, ministrowie i Marta Kaczyńska wręczali nagrody małym narciarzom. Wcześniej Duda wybrał się do rabczańskiego LO by złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą Kaczyńską. Na prezydenta czekała tam przykra niespodzianka. Przed szkołą stała około 20 osobowa manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.02.2016, 13:05

Historia uczy, kto lubił fotografować się lub filmować z dziećmi...

20.02.2016, 08:20

Proponują w Hołdzie ofiarom zamachu smoleńskiego aby cała wierchuszka przyznała sobie nagrody okolicznościowe po kilka milionów zł , postawiła sobie pałace itd......

20.02.2016, 08:16

W hołdzie mogli te 8 mln z budżetu na fundusz kościelny przeznaczyć na coś charytatywnego , byle nie na dożywianie głodujących księży na Dominikanie......

20.02.2016, 08:14

Pamiętam jaki hołd złożył Marii Kaczyńskiej niejaki rydzyk. I jak reszta towarzystwa bała się zaprotestować bo o pociągnięciu do odpowiedzialności karnej to nawet nie ma co marzyć........

20.02.2016, 08:11

Jak to ? zamach smoleński nie wyjaśniony a oni się bawią ?

20.02.2016, 08:09

Nie mogli zjeżdżać po zboczach Wawelu ?

20.02.2016, 07:01

A dlaczego nie było prezesa, w końcu to zawody na cześć jego mamy. Więc powinien je on otworzyć, zjechać jako pierwszy i oczywiście osiągnąć najlepszy czas.

19.02.2016, 22:25

Obejrzyjcie zdjęcia, kurtkę pożyczył z PZN, bo swoją pożyczył temu pajacowi Macierewiczowi, bo on wydał już wszystkie pieniądze na ekspertów od katastrofy smoleńskiej. A wy górole obudzcie się wreszcie bo cały czas mieszkacie w ciemnogrodzie.

19.02.2016, 09:42

duda nawiedzil podhale to znowu za pare dni spotka ich kara boska albo halny,albo dysc a moze pomor oby ich to ominelo ale kara za dude musi byc

19.02.2016, 09:23

Snieg był biały, a owinien być biało-czerwony.

19.02.2016, 08:41

jeszcze powinienes pokazać kwity tej agentury,tak jak znależli bolkowe papiery

19.02.2016, 08:39

przyjdzie i na to czas.festina lente

19.02.2016, 08:21

Drudzy bawią się na stoku narciarskim z dziećmi. Widać przepaść mentalną między tymi dwiema partiami i ich elektoratem.

19.02.2016, 08:18

Brawo - ładna idea i widać że miła atmosfera - tak ma być.

19.02.2016, 08:03

Kiedy Prezydent Andrzej Duda znajdzie czas na realizację obietnic wyborczych tj:przywróci wiek emerytalny, zwiększy jawność życia publicznego, upubliczni listy opiniujących OFE, ujawni aneks do raportu o likwidacji WSI, etc?

19.02.2016, 04:47

Problem w tym ze Tusk nie umie jezdzic na nartach wiec byl wstyd bo co chwile leżał, nawet na oślej łączce (choc tam jego miejsce).

19.02.2016, 04:44

Uwazam ze jako prezydent Pan Duda powinien jezdzic na nartach w kostiumie biało - czerwonym, bo ten ktory ubrał w Rabce jest okropny i gora z dołem do niczego nie pasuje. Ta cytrynowa kurtka wyglada jakby byl na nartach w Japonii a portki tez nie przypiął ni wypiol. Jak Pan Prezydent nie ma kasy na porządne ubranie na narty to mu fundne bo lubie Pana Prezydenta.
Drugie pytanie to czy ktos wie kto to jest ta laska w. czerwonym kożuszku co sie lansuje na tych zdjeciach, wyglada troche jak ta komunistka Szynyszyn ale chyba sie myle?

19.02.2016, 03:21

PiS to agentura Sowietow i sluzy skutecznie do napuszczania Polakow na Polakow. Obrzydliwi ludzie.

19.02.2016, 00:41

tylko zdrajcom zależy na skłócaniu Polaków .Kto jątrzy ? .Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński

18.02.2016, 23:09

"By uczcić pamięć, zmarłej w Smoleńsku, pierwszej damy zawodnicy śmigali na nartach"
Czysta perwersja.

18.02.2016, 23:02

"By uczcić pamięć, zmarłej w Smoleńsku, pierwszej damy zawodnicy śmigali na nartach"
Czysta perwersja.

18.02.2016, 21:48

Czy ktos moze mi wytlumaczyc co ten komentarz znaczy?

18.02.2016, 21:08

A jak Tusk był na nartach to był straszny krzyk a maliniak non stop szusuje dobra zmiana zamiast garażach w gale grzejemy na dechy