
4. Ustka
Jest miastem portowym, uzdrowiskiem z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi. Gwarny kurort u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego jest nazywany letnią stolicą Polski. Jego atutem jest szeroka plaża z drobnym piaskiem, która jest powiększana dzięki budowie sztucznej rafy (jej głównym zadaniem jest ochrona brzegu morskiego przed działaniem fal).

3. Dębki
Miejscowość położona w powiecie puckim słynie z długiej, kilkukilometrowej, a na dodatek bardzo szerokiej plaży (druga pod tym względem na polskim wybrzeżu). Łagodne zejście do wody, od strony lądu plażę odgradzają niewysokie wydmy. W sezonie na plaży działają wypożyczalnie skuterów wodnych i szkółka windsurfingowa.

2. Łeba
Obszar bałtyckiego wybrzeża między Łebą a Rowami to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Nieopodal znajduje się Słowiński Park Narodowy, na terenie którego znajduje się skupisko ruchomych wydm, jedno z największych w tej części świata. Amatorzy plażowania cenią sobie tutejsze plaże z uwagi na ich szerokość i piaszczystość, natomiast amatorów spacerów wzdłuż morskiego brzegu zachwycają różnorodne krajobrazy i zmienna, niejednostajna linia brzegowa.
Łeba jest miejscowością o bardzo długiej linii brzegowej. Na ponad 10-kilometrowej długości znajduje się wiele szerokich, pięknych plaż, do których z miasta prowadzą liczne zejścia. Latem są tu wydzielane dwa duże, strzeżone kąpieliska.

1. Świnoujście
Znajduje się tu nie tylko jedna z najpiękniejszych, ale i najszerszych polskich plaż (w niektórych miejscach dochodzi do 200 metrów). Położenie plaży tuż przy granicy z Niemcami i jej długość, która wynosi aż 10 kilometrów, sprawia, że ten kierunek na wakacyjny urlop cenią sobie nie tylko turyści z Polski. Plaża jest czysta, dobrze zarządzana, a woda w tym miejscu Bałtyku należy do najcieplejszych.