Rekordowa liczba zawodników na starcie "Biegu o Złote Gacie" w Brzeszczach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Bogusław Kwiecień
Szósta edycja "Biegu o Złote Gacie". Na mecie czekały medale dla wszystkich startujących. Po raz drugi z rzędu w klasyfikacji generalnej zwyciężył zawodnik z Bielska-Białej

Autor: Bogusław Kwiecień, Gazeta Krakowska

Dzisiaj w Brzeszczach odbyła się szósta edycja Biegu o Złote Gacie. Na starcie stanęło 550 zawodników z Małopolski, Śląska i innych stron kraju. - To rekordowa obsada - powiedziała Beata Jagiełło, koordynator biegu. W sumie uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 km.

Wśród startujących było 100 uczestników rywalizujących w nordic walking. W sumie organizatorzy przygotowali pamiątkowe statuetki dla najlepszych zawodników w 20 kategoriach wiekowych.

- Nie ma u nas nagród finansowych, które przyciągają zawodowców. W naszych zawodach chcemy dać szansę startu wszystkim chętnym, którzy lubią biegać lub chodzić z kijkami - dodała Beata Jagiełło.

W klasyfikacji generalnej po raz drugi z rzędu zwyciężył Wojciech Gajny (Ultra Beskid Sport Bielsko-Biała) z czasem 32,42 min., wyprzedzając Bartosza Karonia (IKS Olkusz) - 32,54 i Adriana Bartusia (OKB Zadyszka Oświęcim) - 34,44.