MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sądeccy ósmoklasiści zdają egzaminy. Od ich wyników zależy, czy dostaną się do wymarzonej szkoły średniej

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Egzamin ósmoklasisty w Akademickiej Szkole Podstawowej im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu
Egzamin ósmoklasisty w Akademickiej Szkole Podstawowej im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu Zespół Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu
O egzaminie ósmoklasisty mówi się, że to mała matura. Nic dziwnego, bowiem uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej muszą przejść sprawdzian wiedzy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Od uzyskanych wyników z trzech przedmiotów zależeć będzie, do jakiej szkoły średniej uda im się dostać. Dziś, we wtorek 14 maja, ruszył egzamin ósmoklasisty. Sądeccy uczniowie mierzyli się z językiem polskim.

Egzamin ósmoklasisty w Akademickiej Szkole Podstawowej im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Choć wciąż trwa maturalny maraton, 14 maja, uczniowie zdawali egzamin pisemny z rozszerzonej biologii, to do grona zestresowanych i zdających egzaminy uczniów dołączyli ósmoklasiści. Choć nie muszą zdać egzaminu, to muszą do niego przystąpić, żeby ukończyć szkołę podstawową.

We wtorek rozpoczął się trzydniowy maraton. Na pierwszy ogień, tradycyjnie poszedł język polski. Uczniowie rozpoczęli swój egzamin punktualnie o godz. 9, a na rozwiązanie zadań zawartych w arkuszu egzaminacyjnym mieli 120 minut. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące m.in. lektury obowiązkowej „Kamienie na szaniec”, czy wiersza Czesława Miłosza „Dar”. Na koniec musieli napisać rozprawkę albo opowiadanie. Za w pełni poprawnie rozwiązany arkusz uczniowie mogą zdobyć 45 punktów.

W środę – 15 maja uczniowie klas ósmych będą mierzyć się z matematyką, a w czwartek – 16 maja z wybranym przez siebie językiem obcym.

Egzamin ósmoklasisty jest ważny dla tych uczniów, którzy chcą dostać się do wymarzonego liceum. Wynik tych egzaminów i uzyskanie stosownej liczby punktów jest bowiem przepustką do wielu szkół średnich.

Uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Wojnarowa. Wojsko znów na Sądecczyźnie. Tu będzie stacjonował 21. Lekki Batalion Górski

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska