https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sądecczyzna. 31 października rusza policyjna akcja „Znicz". Policja zwiększy liczbę patroli

Tatiana Biela
Komenda Miejska Policji Nowy Sącz
31 października rusza policyjna akcja „Znicz". Potrwa do 4 listopada, i w tym czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, a także funkcjonariusze służby kryminalnej w cywilu zadbają, by sądeczanie i osoby przyjezdne mogły bezpiecznie dotrzeć na groby swoich bliskich.

Policjanci będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach ulicach Nowego Sącza oraz drogach powiatu nowosądeckiego, zaś ich głównym zadaniem będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu, a także pomoc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na mogiły bliskich.

- Funkcjonariusze, jak zwykle w tym czasie, będą sprawdzać czy kierowcy są trzeźwi i poruszają się z bezpieczną prędkością. Dla bezpieczeństwa wszystkich podróżujących sprawdzą czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, jak również czy pojazdy nie są przeładowane i jaki jest ich stan techniczny - informuje asp. Iwona Grzebyk - Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Z uwagi na zmianę organizacji ruchu w rejonie wielu cmentarzy policjanci będą też informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu.

- Przy pięciu cmentarzach w Nowym Sączu, a dokładnie przy ulicy Lwowskiej (cmentarz dzielnicy Gołąbkowice), Rejtana i Husarskiej (cmentarz komunalny), Nawojowskiej (cmentarz dzielnicy Zawada i Biegonice) oraz przy ulicy św. Heleny zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu - mówi rzeczniczka sądeckiej policji i dodaje, że kierowcy będą musieli ograniczyć prędkość do 30 km/h oraz stosować się do znaków informujących o wzmożonym ruchu pieszych, jak również zakazu zatrzymywania się i parkowania wyłącznie w wyznaczonych miejscach.

Policjanci radzą by kierowcy przygotowali samochód do podróży, apelują również do pieszych, by zadbali o swoje bezpieczeństwo.

- Od 31 sierpnia 2014 roku nie tylko dzieci, ale każdy dorosły po zmroku poza obszarem zabudowanym musi mieć na sobie element odblaskowy, który będzie widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego - przypomina Iwona Grzebyk - Dulak i dodaje, że za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska