Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sądecczyzna. 31 października rusza policyjna akcja „Znicz". Policja zwiększy liczbę patroli

Tatiana Biela
Tatiana Biela
Komenda Miejska Policji Nowy Sącz
31 października rusza policyjna akcja „Znicz". Potrwa do 4 listopada, i w tym czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, a także funkcjonariusze służby kryminalnej w cywilu zadbają, by sądeczanie i osoby przyjezdne mogły bezpiecznie dotrzeć na groby swoich bliskich.

Policjanci będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach ulicach Nowego Sącza oraz drogach powiatu nowosądeckiego, zaś ich głównym zadaniem będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu, a także pomoc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na mogiły bliskich.

- Funkcjonariusze, jak zwykle w tym czasie, będą sprawdzać czy kierowcy są trzeźwi i poruszają się z bezpieczną prędkością. Dla bezpieczeństwa wszystkich podróżujących sprawdzą czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, jak również czy pojazdy nie są przeładowane i jaki jest ich stan techniczny - informuje asp. Iwona Grzebyk - Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Z uwagi na zmianę organizacji ruchu w rejonie wielu cmentarzy policjanci będą też informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu.

- Przy pięciu cmentarzach w Nowym Sączu, a dokładnie przy ulicy Lwowskiej (cmentarz dzielnicy Gołąbkowice), Rejtana i Husarskiej (cmentarz komunalny), Nawojowskiej (cmentarz dzielnicy Zawada i Biegonice) oraz przy ulicy św. Heleny zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu - mówi rzeczniczka sądeckiej policji i dodaje, że kierowcy będą musieli ograniczyć prędkość do 30 km/h oraz stosować się do znaków informujących o wzmożonym ruchu pieszych, jak również zakazu zatrzymywania się i parkowania wyłącznie w wyznaczonych miejscach.

Policjanci radzą by kierowcy przygotowali samochód do podróży, apelują również do pieszych, by zadbali o swoje bezpieczeństwo.

- Od 31 sierpnia 2014 roku nie tylko dzieci, ale każdy dorosły po zmroku poza obszarem zabudowanym musi mieć na sobie element odblaskowy, który będzie widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego - przypomina Iwona Grzebyk - Dulak i dodaje, że za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska