
Ogrody Sensoryczne w Muszynie to jedna z największych atrakcji turystycznych Małopolski. Samo uzdrowisko staje się coraz popularniejszym miejscem w Polsce odwiedzanym corocznie przez dziesiątki tysięcy turystów

MASZKOWICE - GÓRA ZYNDRAMA
Góra Zyndrama w Maszkowicach to gratka dla wielbicieli prehistorii Karpat i nie tylko. Od lat 50 -tych XX wieku prowadzone są tam wykopaliska archeologiczne, których uwieńczeniem było odkrycie unikalnych w skali Polski oraz północnej Europy kamiennych fortyfikacji z okresu wczesnego brązu (1700 p.n.e.). Tajemnice starożytnej osady można było odkrywać wraz z archeologami w ramach Sądeckiej Watry Archeologicznej.

TYLICZ - MOFETA
Tylicka mofeta jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Znajduje się w osadzie turystycznej "Domki w Lesie", zaś otwarto ją dla zwiedzających w październiku 2011 roku. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się chłodny wyziew wulkaniczny, z którego wydobywa się dwutlenek węgla. Dodatkowo gaz wydobywa się tutaj w wodzie powodując powstawanie bąbelków. Mofety w Tyliczu zostały otoczone 11 kręgami, które są ze sobą połączone. Woda mineralna w każdym kręgu ma inny smak. Z mofetą wiążą się także historie dotyczące podboju kosmosu. Podobno próbowano tam produkować glony, które miały następnie służyć do przygotowania skondensowanego pokarmu dla radzieckich astronautów.

ZNAMIROWICE - MOST STACHA
Tzw. Most Stacha, zwany również "Mostem Mocarza" to unikat w skali całego kraju. Mieści się w Znamirowicach (gm. Łososina Dolna) i został zbudowany rękami jednego człowieka, który cegła po cegle wznosił kamienną budowlę o wysokości 13 m, długości 20 m i szerokości 7,5 m. Jan Stach, bo o nim mowa, budował niezwykły most w latach 1968 - 1971. Most mieści się nad głębokim jarem, po którego dnie płynie niewielki potok. Powodem, dla którego Jan Stach samodzielnie wzniósł tę imponującą budowlę był brak drogi dojazdowej do jego gospodarstwa, znajdującego się w przysiółku Zapaść. Jedyny możliwy dojazd odbywał się przez drogę sąsiada, ten jednak zabronił Stachowi z niej korzystać. W związku z tym gospodarz wybudował własną drogę o długości 500 m i skonstruował wspomniany most.