Turystyczne skarby Sądecczyzny. Zobaczysz tu miejsca unikalne w skali Polski
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sądecczyzna jako kraina historyczna obejmuje Kotlinę Sądecką, część Pogórza Karpackiego oraz Beskid Sądecki. Niegdyś do jej obszaru zaliczano również wschodnią część powiatu limanowskiego oraz skrawki powiatów gorlickiego i brzeskiego, obecnie jednak nazwy tej używa się głównie w odniesieniu do powiatu nowosądeckiego. To właśnie w jego granicach znajdują się atrakcje, które przedstawiamy w naszej galerii.
Oryginalne miejsca na Sądecczyźnie
Mowa tutaj chociażby o słynnym moście Stacha, wielkiej kamiennej konstrukcji zbudowanej przez jednego człowieka, tylickiej mofecie, która miała przysłużyć się Związkowi Radzieckiemu przy podboju kosmosu, a także unikalnej na skalę Europy kolekcji zabytkowych nart, którą może poszczycić się Muzeum Regionalne w Piwnicznej Zdroju.
A to nie wszystko, bo na Sądecczyźnie znajduje się również najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia, największe prywatne Muzeum Pszczelarstwa na nawet las będący reliktem epoki polodowcowej.
Warto zatem wybrać się w "Sądeckie", bo atrakcji turystycznych na pewno nie zabraknie. Tym bardziej, że region cały czas się rozwija i inwestuje w kolejne przedsięwzięcia mające przyciągnąć gości nie tylko z Polski. Znakomitym przykładem jest uzdrowisko Muszyna, które w ciągu ostatnich lat przeszło prawdziwą transformację i stało się jednym z najpopularniejszych miejsc na Sądecczyźnie. Kto nie odwiedził jeszcze słynnych muszyńskich ogrodów, ten wciąż ma szansę na nadrobienie tej zaległości.
- Była ruina, jest perełka. Zapomniane uzdrowisko znów będzie przyciągać tłumy?
- W Tatrach tłumy, w Beskidzie Sądeckim cisza i spokój. Tutaj warto wybrać się jesienią
- Łazienki Borowinowe straszą wyglądem, ale będzie wielki remont!
- Sensacyjne odkrycia w Piwnicznej-Zdrój! Legendy stają się rzeczywistością
- Kiedyś była tam „tandeta”, dziś jest wielka galeria, która ma już 11 lat
Parowóz przed dworcem PKP od 1987 roku jest jednym z najbardziej znanych miejskich pomników
