Gastronomia przy lotnisku
Założenia koncepcji uwzględniają:
Na południu strefy miejsce na food tracki i inną małą gastronomię połączone z girlandami podwieszanymi, obok stołami/parasolami.
Na północy miejsca do siedzenie, zestawy ogrodowe, rozstawione leżaki.
Zielona przestrzeń - drzewa/kwiaty donicowe żeby było bardziej zielono.
Dodatkowo w lecie miejsce spotkań i prezentacji z wykorzystaniem nagłośnienia zewnętrznego.
Aeroklub Krakowski
Aeroklub Krakowski został założony – pod nazwą Aeroklub Akademicki – 30 stycznia 1928 roku w lokalu Stowarzyszenia Studentów Akademii Górniczej w Krakowie przy ul. Retoryka 1 (jako drugi w Polsce – po warszawskim). Inicjatorem jego powołania i pierwszym prezesem był por. pil. dr Tadeusz Halewski. W 1929 roku Aeroklub Akademicki zorganizował 1. Lot Południowo-Zachodniej Polski, który od 1932 roku nosi imię Franciszka Żwirki, tragicznie zmarłego (w wypadku lotniczym) dwukrotnego zwycięzcy tej imprezy.
W 1963 roku Zarząd Główny Aeroklubu PRL powołał Ośrodek Ekspozycji Sprzętu Lotniczego przy Aeroklubie Krakowskim. Przy tym ostatnim powstał też Klub Seniorów Lotnictwa. 10 lat później została założona sekcja modelarska, której członkowie odnosili potem mnóstwo sukcesów krajowych i międzynarodowych i która była organizatorem wielu mistrzowskich imprez. W ostatnich latach Aeroklub Krakowski wzbogacił się o dwa piękne hangary samolotowe i unikalny w skali kraju - jeśli chodzi o lotniska trawiaste - nowoczesny system oświetlania pasa startowego, który ożywił wykonywanie lotów nocnych.
Kibicom osiągnięcia sportowe Aeroklubu Krakowskiego kojarzą się głównie ze znakomitymi wynikami, jakie osiągali jego piloci. Na podium mistrzostw Polski, Europy i świata stawali m.in. Krzysztof Lenartowicz, Edward Popiołek, Marian Wajda, Dariusz Lechowski, Jerzy Markiewicz oraz - najczęściej - bracia Wieczorkowie: Marian, Wacław i Krzysztof, a także syn Wacława – Michał. Krzysztof i Michał nadal powiększają swoje kolekcje medalowe, a dołączyli do nich Marcin Wieczorek (syn Mariana) i Kamil Wieczorek (syn Krzysztofa).
W 2007 roku na greckiej wyspie Rodos Aeroklub Krakowski otrzymał od Międzynarodowej Organizacji Lotniczej (FAI) diplome d’Honneur (dyplom uznania) za długoletnią działalność i osiągnięcia sportowe. Na chwałę klubu-jubilata obok wspomnianych osób pracowały również m.in. tak znamienite postacie jak Maria Pląder, Leszek Mańkowski i Wiesław Wolański.
