
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku
Kilkusetletnia świątynia z drewna od ponad 350 lat jest sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, której cudowny obraz znajduje się w głównym ołtarzu. W kancelarii przechowywana jest księga cudów doznanych za jej przyczyną.
W Księdze cudów w zapisanych podziękowaniach i prośbach utrwalone zostały świadectwa otrzymanych łask i również głęboką wiara we wstawiennictwo Matki Boskiej Najświętszej. Świadectwa podkreślają, że większość spisanych cudów miała miejsce w trakcie Mszy Świętej w czasie podniesienia.

Sanktuarium Maryjne w Pasierbcu
Cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia, Matka Boża Pasierbiecka został ufundowany przez Jana Matrasa jako podziękowanie za ocalenie życia. Otoczony jest szczególnym kultem i uznawany za cudowny przez wiernych, którzy pielgrzymują tam licznie.

Kult św. Kingi w Starym Sączu
Pierwszym aktem zmierzającym do wyniesienia na ołtarze fundatorki klasztoru w Starym Sączu było zebranie opisów 21 cudów zdziałanych przez Boga za wstawiennictwem Kingi. Cuda te zostały spisane w latach 1307-1312, a więc niespełna dwadzieścia lat po śmierci Kingi.
Źródełko znane jest ze swej cudownej mocy od kilkuset lat. Znajduje się ok 100 metrów od baszty klasztornej na dobrze oznakowanym Trakcie św. Kingi. Ze źródełkiem związane jest kilka miejscowych legend.

Bazylika św. Małgorzaty- Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu
W tym kościele wierni wymodlili kilka cudów i łask. Przez trzy poprzednie wieki kult Przemienienia Pańskiego stale wzrastał, o czym świadczą liczne wota i historyczne wzmianki o potęgującym się ruchu pielgrzymkowym. Kościół św. Małgorzaty stał się w powszechnym odczuciu wiernych autentycznym Sanktuarium Chrystusa Przemienionego.