

Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu- Sanktuarium św. Rity
Tutaj bardzo popularny jest kult św. Rity z Cascia, która jest patronką od spraw beznadziejnych. Za pośrednictwem Świętej wielu ludzi doznało cudów, które są dokumentowane. Są już 2 tomy specjalnie prowadzonej księgi: „Kronika ku czci Św. Rity”, w której zapisane są prośby i podziękowania czcicieli.Natomiast prośby i podziękowania z ostatniego miesiąca są odczytywane podczas nowenny w każdy II-gi czwartek miesiąca. Świeta Rita ma tam też swój ogród różany, a przy jej wizerunku zawsze stoją świeże róże. Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu został ogłoszony Sanktuarium Świętej Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

Kult św. Stanisława Papczyńskiego w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu
Żyjący trzysta lat temu święty ojciec Papczyński przez długie lata był postacią tajemniczą, mało znaną. To się zmieniło, gdy w ostatnich latach Święty „przypomniał" o sobie, wypraszając u Boga wiele cudów i nadzwyczajnych łask. Świadectw łask uzyskanych za wstawiennictwem Świętego było tak wiele, iż zebrano je w książce „Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego". Na szczególną opiekę Świętego mogą liczyć kobiety w ciąży, małżeństwa pragnące potomstwa, osoby chore, cierpiące i te, które nagle znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Sanktuarium Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu
Sanktuarium w Tropiu jest położone w bardzo malowniczej okolicy a mianowicie na skale, nad wodami Dunajca. Niewielki, biały kościół został ufundowany przez króla Kazimierza Odnowiciela. Jest jednym z najstarszych kościołów w Polsce. Znajdują się w nim relikwie św. Świerada. Przez cały rok przybywają tam liczne pielgrzymki a w pamiątkowej księdze wierni wpisują świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem świętych pustelników.