Sandecja u siebie słabsza od Miedzi. Druga porażka z rzędu

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w dwóch meczach tego sezonu ponieśli dwie porażki
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w dwóch meczach tego sezonu ponieśli dwie porażki Remigiusz Szurek
Piłkarze z Nowego Sącza za wszelką cenę chcieli zmazać plamę sprzed tygodnia, gdy na inaugurację dali się ograć Bruk-Bet Termalice w Niecieczy aż 0:3.

- Chcemy uniknąć błędów popełnionych w Niecieczy. Wierzę w to, że nasi kibice będą mieli powody do radości – mówił Dominik Kun.

- Do Nowego Sącza jedziemy po komplet punktów. Każdy wie o co w tym sezonie gra Miedź (o awans – przyp. red.) - zapowiadał z kolei bramkarz legniczan Łukasz Załuska.

Jako pierwszy sygnał do ataków dał Brazylijczyk Thiago, ale strzał z dystansu zawodnika miejscowych przeleciał nad poprzeczką. Kilka minut później goście wyszli z kontrą. Marquitos zagrał do Henrika Ojamy a ten mierzonym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki.
W 28 minucie po indywidualnym rajdzie Maciej Małkowski trafi w poprzeczkę. Chwilę później był już jednak remis. Po dośrodkowaniu wspomnianego „Małego” do piłki wyskoczył Michal Piter-Bućko i główką nie dał szans Załusce. Cóż z tego skoro jeszcze w pierwszej części spotkania Tadeusz Socha zamiast wybić piłkę trafił ją tak, że ta wpadła do nie tej bramki co trzeba… Na stadionie momentalnie zapadła cisza. A jeszcze chwilę wcześniej zapowiadało się na to, że Sandecja dołoży drugie trafienie.

W drugiej połowie na murawie pojawił się Maciej Korzym. 31-letni napastnik miał kilka bramkowych okazji, ale najlepszą zmarnował w 68 minucie będąc sam na sam z bramkarzem, gdy przelobował nie tylko jego, ale również poprzeczkę.

Jeszcze wcześniej Marquitos mógł podwyższyć prowadzenie gości, ale ostemplował poprzeczkę. Na plus warto wyróżnić Adriana Danka, który zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkania, raz po raz nękał obrońców z Dolnego Śląska sprytnymi dośrodkowaniami w pole karne.

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 1:2 (1:2)
0:1 Ojamaa 18, 1:1 Piter-Bućko 30, 1:2 Socha 40 (samobój)

Żółte kartki: Michal Piter-Bućko, Radosław Kanach, Michał Walski, Thiago - Jan Ostrowski, Marquitos, Grzegorz Bartczak, Henrik Ojamaa, Nemanja Mijuszkowić.

Sandecja: Daniel Bielica - Tadeusz Socha, Michal Piter-Bućko, Marcin Flis - Dominik Kun, Radosław Kanach (71 Michał Walski), Thiago, Adrian Danek (77 Bartłomiej Dudzic) - Damian Chmiel (46 Maciej Korzym), Mateusz Klichowicz, Maciej Małkowski.

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Grzegorz Bartczak, Nemanja Mijuszkowić, Artur Pikk - Marquitos (86 Adrian Purzycki), Jan Ostrowski (46 Patryk Makuch), Krzysztof Danielewicz, Petteri Forsell, Henrik Ojamaa - Walerijs Szabala (66 Roko Miszlow).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

https://www.facebook.com/SportWMalopolsce/" data-width="500" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">