
Wiesław Krajewski (PiS). 13 060 głosów.
Ma 51 lat. Urodził się i mieszka w Dąbrowie Tarnowskiej. Z wykształcenia jest magistrem administracji. W Sejmie debiutuje. Wraz żoną prowadzi w Dąbrowie Tarnowskiej agencję ubezpieczeniową. Był członkiem władz krajowych Porozumienia Centrum - partii założonej w latach 90. przez braci Kaczyńskich. W latach 2006-2010 był starostą powiatu dąbrowskiego, a ostatnio radnym powiatu. Dwukrotnie bez sukcesów ubiegał się o fotel burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

Michał Wojtkiewicz (PiS). 13 230 głosów.
Za rok skończy 70 lat, w Sejmie nieprzerwanie zasiada od 2005 r. Pochodzi z Tuchowa, gdzie przez osiem lat pełnił funkcję burmistrza miasta. Zanim został posłem był starostą tarnowskim. Doktor nauk technicznych, geodeta. Za jego rządów w powiecie przekazano w prywatne ręce oddział położniczo-ginekologiczny szpitala w Tuchowie. Już jako poseł ostro protestował przeciwko prywatyzacji lecznicy. Mocno identyfikuje się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Rafał Trzaskowski (PO). 47 080 głosów.
43-letni warszawiak, którego PO wystawiła do wyborów w Krakowie. Były europoseł (2009-2013), później minister administracji i cyfryzacji, następnie sekretarz stanu w MSZ. Absolwent Kolegium Europejskiego w Natolinie i Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Doktor nauk o polityce. Wcześniej zajmował się tłumaczeniem symultanicznym, pracował też jako nauczyciel języka angielskiego. Zna ponadto francuski, hiszpański, rosyjski i włoski.

Marek Sowa (PO). 20 867 głosów.
48 lat, marszałek Małopolski nieprzerwanie od 2010 r. Teraz straci tę funkcję, bo po raz pierwszy został posłem z Małopolski zachodniej. Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu AGH w Krakowie. Polityk z doświadczeniem samorządowym: był sołtysem w Bobrku, radnym miejskim Chełmka. Od 1999 r. pracował w Urzędzie Marszałkowskim, w 2006 r. został małopolskim radnym, a rok później członkiem zarządu województwa. Jest pasjonatem turystyki rowerowej.