Siatkarki Muszynianki pokonały Stal Mielec

Dawid Kulig
Siatkarki Stali Mielec były bezradne przy tym ataku Joanny Kaczor
Siatkarki Stali Mielec były bezradne przy tym ataku Joanny Kaczor Andrzej Banaś
Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro bardzo udanie zainaugurowały nowy sezon. Podopieczne Bogdana Serwińskiego pokonały Stal Mielec 3:0, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Zespół z Muszyny przewyższał rywalki pod każdym względem.

Na sobotnie starcie kibice czekali z niecierpliwością. Mineralne wstrzeliły się w nowy sezon Plus Ligi idealnie. Zdaniem większości obserwatorów kobiecej siatkówki, obecne rozgrywki będą najciekawsze od lat. Wkrótce przekonamy się, czy tak też będzie w istocie.

Inauguracyjne starcie udowodniło, że ekipa Muszynianki posiada ogromną moc. Atutem wicemistrzyń Polski jest przede wszystkim szeroka i co ważniejsze wyrównana kadra. Trener Bogdan Serwiński sięgnął w sobotę także po te zawodniczki, które nie grały w Lidze Mistrzyń z Zarzeczem i tureckim VakifGunes. Na parkiecie pojawiły się między innymi: Kinga Kasprzak, Klaudia Kaczorowska i Magdalena Piątek. Konfrontacja ze Stalą była szczególnym wydarzeniem dla tej ostatniej. Piątek zasiliła przecież ekipę Banku BPS kosztem mieleckiej Stali. Tam była jedną z najlepiej punktujących zawodniczek.

Pierwsze fragmenty sobotniego starcia były dość zaskakujące. Mecz rozpoczął się bowiem od prowadzenia Stali. Rywalki pierwsze trzy punkty wygrały, ale zespół Banku BPS szybko opanował sytuację. Przy zagrywce Mileny Sadurek miejscowe zdobyły aż sześć punktów z rzędu, co pozwoliło zbudować solidną przewagę. Zawodniczki z Muszyny wygrały tego seta 25:15.

Druga odsłona meczu była nieco bardziej wyrównana. Początkowo obydwa zespoły punktowały na zmianę. Dopiero końcówka seta uwydatniła przewagę miejscowych. Już na drugą przerwę techniczną, ekipa z Muszyny schodziła prowadząc 16:11. W międzyczasie na placu gry pojawiła się Agnieszka Śrutowska, która zastąpiła Milenę Sadurek. Ta ostatnia została zresztą MVP całego spotkania. Sadurek zasłużyła na to wyróżnienie, bowiem była tego dnia praktycznie bezbłędna.

Przyjezdne mogły mieć nadzieję na wygranie trzeciego seta, ale tylko do czasu. Początek mocno zaskoczył muszynianki, bowiem zawodniczki Stali zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:3. Miejscowe wyczuły jednak atuty rywalek i szybko zdołały zareagować. Na kolejnej przerwie technicznej, na jednopunktowym prowadzeniu były już Mineralne. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21.

Po falstarcie w Lidze Mistrzyń, siatkarki Banku BPS solidnie wystartowały w Plus Lidze, obejmując z resztą prowadzenie w tabeli. Sobotnim meczem ze Stalą Mielec ekipa Bogdana Serwińskiego rozpoczęła marsz po odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Trzeba mieć także nadzieję, że pierwsza ligowa wygrana będzie dodatkową mobilizacją przed kolejnymi meczami na arenie europejskiej. Już we wtorek Muszynianka gra przecież w Belgradzie z tamtejszą Crveną Zvezdą.

Bank BPS Muszynianka Fakro - Stal Mielec 3:0 (25:15, 25:20, 25:21)
Sędziowali: Marek Lagierski (Katowice) i Marek Budzik (Kraków).
Bank BPS: Wensink, Bednarek-Kasza, Kaczor, Sadurek, Jagieło, Stam, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Kasprzak, Piątek, Gajgał.
Stal: Pycia, Kwiatkowska, Koczorowska, Wilk, Ściurka, Wilk, Durajczyk (libero) oraz Gierak, Sadowska, Szpak.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Rzucił się z nożem na kolegę przy grillu