https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skawina. Wysoki poziom turnieju tanecznego

Ewa Tyrpa
Coraz ambitniejsze układy, ciekawe stroje, gracja, wyczucie rytmu, estetyka ruchu, a przede wszystkim widoczne gołym okiem zamiłowanie do tańca. Tak Katarzyna Ścibor, nauczycielka wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym, ocenia uczestników Międzyszkolnego Turnieju w Tańcu Nowoczesnym o Puchar Dyrektora LO.

W turnieju startowało osiem grup tanecznych ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu krakowskiego. Ich występy oceniało jury: Jakub Dulak, Monika Fliszewska, Beata Szłapa, Patryk Wyskocki.

Katarzyna Ścibor, pomysłodawczyni organizowanego 15. raz turnieju, wysoko ocenia poziom wykonawców. Podkreśla też, że zawody taneczne są okazją do sprawdzenia się tancerzy, podpatrzenia układów, porównania się z innymi wykonawcami, poprawienia swojego warsztatu, a także integracji środowiska i nawiązania kontaktów.

W przerwie turnieju wystąpiły wokalistki ze skawińskiego LO: Magdalena Monica oraz Anna Rachwał. W break-dance zaprezentowali się uczniowie z SP nr 2 w Skawinie oraz grupa taneczna, prowadzona przez Wiktorię Balon w pokazie salsation. W przerwie, gdy obradowało jury, instruktorka uczyła zumby wszystkich uczestników.

Wyniki, kategoria SP:

- I miejsce – SP nr 6 w Skawinie,

- II miejsce – SP w Słomnikach,

- III miejsce – SP nr 2 w Skawinie,

- IV miejsce – SP nr 3 w Skawinie. Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

- I miejsce – Liceum Katolickie w Skawinie,

- II miejsce – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie,

- III miejsce – LO w Skawinie,

- IV miejsce – Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Prawo autorskie - Parlament Europejski przegłosował dyrektywę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska