W rywalizacji w Wadowicach rywalizowało łącznie 115 drużyn, które przeszły eliminacje powiatowe. W w pierwszym dniu turnieju rywalizowały drużyn U-10 i U-12 chłopców oraz U-8 dziewczynek.
Rywalizację blisko 1200 młodych piłkarzy śledzili znakomici futboliści lat minionych, reprezentanci polski. Swój przyjazd zapowiedzieli uczestnicy mistrzostw świata i Europy: Sławomir Peszko, Michał Pazdan, Zdzisław Kapka, reprezentanci kraju: Stanisław Sobczyński i Marek Motyka. Zapowiedzieli się też w Wadowicach znakomici wiślacy: Paweł Brożek, Piotr Skrobowski czy Dariusz Marzec. W imieniu Wojewody Małopolskiego w uroczystym otwarciu turnieju wziął udział Maciej Ostrowski, pełnomocnik ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, z adresem do uczestników zmagań.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Boiskowe zmagania śledzą trenerzy grup młodzieżowych MZPN oraz szkoleniowcy PZPN, edukatorzy MAMO, skauci ligowych klubów. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, trafiają do trenerskich notesów i mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych, do szkolenia w profesjonalnych akademiach.

- Chcemy, aby Wadowice na stałe zostały stolicą rywalizacji młodzieżowego futbolu – podkreślił Ryszard Kołtun, prezes MZPN. - To wspólne dzieło nie tylko związków piłkarskich, krajowego i małopolskiego, ale także miasta Wadowice. Dla młodych chłopców, będących u progu przygody z futbolem, finał wojewódzki Pucharu Tymbarku jest pierwszym w wielkiej imprezie, zorganizowanej z wielkim rozmachem i oprawie godnej światowych aren.
W Pucharze Tymbarku przygodę z futbolem, która potem przerodziła się w wielką karierę, zaczynali: wiślak Adam Buksa, były piłkarz Cracovii Krzysztof Piątek oraz Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński. Warto także wiedzieć, że aż 16 zawodniczek reprezentacji Polski U-17 kobiet, której sukcesu śledzimy w trakcie mistrzostw Europy rozgrywanych w Szwecji, grało z sukcesami w Pucharze Tymbarku.

- Za moich czasów młodości nie było takich imprez, więc niechaj ta inicjatywa, pomocy zdolnej młodzieży zaistnieć w światku piłkarskim, trwa jak najdłużej – powiedział Sławomir Peszko, były reprezentant Polski, będący jednym z gości specjalnych finału w Małopolsce. Razem z nim pojawił się Michał Pazdan. Obaj byli oblegani przez młodzież, by dostać autograf, czy zrobić sobie zdjęcie.
Wyniki meczów o medale finału Pucharu Tymbarku w Małopolsce, w Wadowicach:
Chłopcy, U-10:
finał: Tygryski Chełmek – SP 1 Krzeszowice 3:2
mecz o 3. miejsce: SP 5 Gorlice – Jedynka Stary Sącz 4:2
Królem strzelców został Kamil Dzieński z „Trójeczki” Brzesko. Najlepszym bramkarzem został Dawid Ziarkowski z SP 1 Krzeszowice, a MVP uznano Konrada Guję z Tygrysków Chełmek.
Tygryski Chełmek: Mikołaj Rojkowski, Wiktor Chuderski, Wojciech Dziąba, Maja Dziąba, Oliwier Gil, Konrad Guja, Mikołaj Kysiak, Patryk Rojkowski, Aleksander Sidorowicz, Borys Wieczorek.
Chłopcy, U-12:
finał: Lider Nowy Sącz – SMS Unia Tarnów 5:0
mecz o 3. miejsce: NSP Zelków – SP 2 Andrychów 5:1
Królem strzelców został Maciej Krok z SP 11 Nowy Targ. Najlepszym bramkarzem został Kacper Pych z Lidera Nowy sącz natomiast MVP został Hubert Włodarczyk z Unii Tarnów.
Lider Nowy Sącz: Kacper Pych, Maksymilian Adamek, Szymon Baczyński, Maciej Bochenek, Michał Bochenek, Kacper Laciuga, Jakub Nowak, Marek Pawlik, Szymon Pawlik, Jan Kmak.
Dziewczynki, U-8
Finał: SP Piotrowice – PSP 1 Brzesko 4:1
mecz o 3. miejsce: Noblistki Kraków – SP Wiśniowa 1:0.
Królową strzelczyń została Zuzanna Porębska z SP Piotrowice. Najlepszą bramkarką uznano Oliwię Płonkę, także z SP Piotrowice, a MVP została Karolina Sadej z PSP 1 Brzesko.
SP Piotrowice: Oliwia Płonka, Maja Bąbacz, Nina Medyńska, Julita Michałek, Zuzanna Porębska, Nadia Saleta, Martyna Szafraniec.





Bądź na bieżąco i obserwuj
- Budowle w Oświęcimiu, po których nie ma już śladu. Pamiętacie te miejsca?
- TOP 15 inwestycji w Oświęcimiu i powiecie oświęcimskim ze wsparciem pieniędzy UE
- Bulwary nad Sołą w Oświęcimiu zapisały się w historii. Tak kiedyś wyglądały. Zdjęcia
- Wojna i okupacja niemiecka odcisnęły w Oświęcimiu ogromne piętno. Zdjęcia
- Najważniejsze stanowiska we władzach powiatu oświęcimskiego podzielone
- Jarmark Kasztelański w Oświęcimiu z gladiatorami i innymi wojami WIDEO, ZDJĘCIA