Śmiertelny wypadek na drodze 94 w Gotkowicach między Olkuszem a Krakowem

  • Gazeta Krakowska

(mmg)

Wypadek w pobliżu Jerzmanowic, w którym zginęła jedna osoba. Droga nr 94 między Olkuszem a Krakowem była zablokowana przez kilka godzin.

Wypadek na DK 94 w Jerzmanowicach wydarzył się około godziny 11. Zderzyło się kilka samochodów, m.in. dostawcza furgonetka. Jedna osoba zginęła. Ciągle trwa akcja ratunkowa.

Aktualizacja:

Ze wstępnych ustaleń policji do zdarzenia doprowadził 71-letni kierowca volvo, który na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i uderzył w hyundai, w którym za kierownicą siedziała 46-letnia kobieta. Zderzenie było bardzo mocne. Kobieta zginęła na miejscu.

ZOBACZ KONIECZNIE

FLESZ: Uwaga kierowcy! Są kolejne nowe znaki

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.03.2019, 19:57

mistrz kontra baba!

15.03.2019, 19:54

Kobieta była zdaje się z Bukowna.

15.03.2019, 17:10

Kobieta była z Krakowa, mówiła o tym rejestracja KR jak i osoby z rodziny, z którymi udalo się skontaktować

15.03.2019, 09:22

Dlaczego nie ma informacji skąd była zmarła kobieta z hundai?

15.03.2019, 09:16

Wszyscy od 60 roku życia powinni jeszcze raz zdawać prawko bez wyjątków. I w tedy 30% prawek by zabrali :)

15.03.2019, 08:38

Dlaczego nie ma informacji skąd była zmarła kobieta z hundai?

15.03.2019, 08:36

Dlaczego nie ma informacji skad była zmarła kobieta z hundai?

14.03.2019, 21:29

A teraz Pan sprawca poniesie zasłużoną kare za to co zrobil .

14.03.2019, 21:23

Czy już może coś wiadomo, skąd była zmarła kobieta?

14.03.2019, 20:30

Stop "dziadkom" Na drodze! Największe zawalidrogi i sprawcy wypadków to starsi ludzie! Obowiązkowe badania po 60 ce! Dla mnie 70 latek zabił 40 kilku latkę! Wiekowym mordercom mówimy nie!!!!!! Do tego sa zawalidrogami, a potem zabijają!

14.03.2019, 20:25

Obowiązkowe badania od 60 lat! Stop "dziadkom" na drodze! Tytuł powinien brzmieć "70 latek zabił 40 latkę!!! Matkę, córkę, siostrę, ogółem człowieka!!!!" Ostatnio na skrzyżowaniu, gdyby nie moja reakcja dzieci straciłyby matkę a ja żonę! Dopiero w domu zobaczyłem na nagraniu z kamery jak dziadek z pełną prędkością na czerwonym wjeżdża na skrzyżowanie! Masakra! Po 60 jest się niebezpiecznym! I tylko badania to powinny weryfikować!

14.03.2019, 20:25

Obowiązkowe badania od 60 lat! Stop "dziadkom" na drodze! Tytuł powinien brzmieć "70 latek zabił 40 latkę!!! Matkę, córkę, siostrę, ogółem człowieka!!!!" Ostatnio na skrzyżowaniu, gdyby nie moja reakcja dzieci straciłyby matkę a ja żonę! Dopiero w domu zobaczyłem na nagraniu z kamery jak dziadek z pełną prędkością na czerwonym wjeżdża na skrzyżowanie! Masakra! Po 60 jest się niebezpiecznym! I tylko badania to powinny weryfikować!

14.03.2019, 17:28

I same pijawki chcące zassać część odszkodowania.. skurwiele..

14.03.2019, 15:45

Oj przydałaby się droga do Krakowa jak na Katowice

14.03.2019, 15:41

Ktoś pisał na Facebooku ze chyba i30 model

14.03.2019, 15:40

Dopóki takie wypadki maja „zwykli obywatlele” nie będzie nic się działo. Gdyby ktoś z władzy zginął przez starsza osobę, postawiliby cała Polskę na nogi :)

14.03.2019, 15:10

Od 40 chyba lat jeżeli nie od 50 są plany budowy drogi expresowej do Olkusza. Tajemne siły władców Stalexportu oraz tępota i skorumpowanie władz przyległych gmin uczyniły z niej szlak spacerowy. Wypadki lub stłuczki są co kilkanaście dni a codzienne korki mają czasem nawet 10km. Inna sprawa, że weekendowo-mszalni kierowcy po 65 powinni przechodzić badania.

14.03.2019, 15:09

71 lat to nieco za dużo jak na prowadzenie pojazdu, tym bardziej, że obecnie posiadacze prawa jazdy w wieku powyżej 65 lat nie są poddawani corocznemu badaniu lekarskiemu, a w podeszłym wieku stan zdrowia może się pogarszać nawet z dnia na dzień. Jeśli ma się mieć prawko po 65. urodzinach, to powinno obowiązywać coroczne badanie lekarskie, i to dokładne (badanie internistyczne wraz z EKG i analizami, badanie okulistyczne, badanie słuchu). Coraz więcej jest tragicznych wypadków spowodowanych przez starych kierowców.

14.03.2019, 15:02

ktoś wie co to za model hyundaia? przecież tam nic nie zostało to powinno nie mieć homologacji!

14.03.2019, 14:57

bardzo proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis

14.03.2019, 14:33

Na tej drodze ruch jest masakryczny a ma standard drogi osiedlowej.

14.03.2019, 14:28

Co nie zmienia faktu, że kolejny wypadek spowodowała starsza osoba.

14.03.2019, 14:26

Co dadzą badania zawał może dostać każdy w każdym wieku. Niech przestaną produkować badziewia ! volvo ma nie tkniętą kabinę a z hunai została kupa zmielonego złomu !

14.03.2019, 14:03

Proszę o pilny kontakt kogoś z rodziny 46-letniej, zmarłej tragicznie Pani z hundai jolanta_wasilewska@o2.pl

14.03.2019, 14:02

A oni dalej nie zrobili obowiązkowych badań dla starszych ludzi ;)