Sparingi: Lechia pokonała Sandecję. Dwa gole Kovacevicia

Kaja Krasnodębska
Karolina Misztal
Na zakończenie obozu przygotowawczego w Gniewinie Sandecja zmierzyła się z inną przebywającą w hotelu Mistral Sport ekipą – Lechią Gdańsk. Mimo początkowego, dwubramkowego prowadzenia, ostatecznie podopieczni Radosława Mroczkowskiego ulegli czwartej drużynie ubiegłego sezonu 2-3.

Z uwagi na rzęsiste opady deszczu przez cały ubiegły tydzień, boisko Areny Mistrzów w Gniewinie nie należało do najlepiej przygotowanych. Na murawie stała woda, z która musiały walczyć obie ekipy. Nikt nie zamierzał jednak narzekać. Takie sparingowe starcie dwóch ekstraklasowych drużyn to doskonała okazja, aby pokazać się z jak najlepszej strony oraz przekonać do siebie trenerów. Pierwsze ligowe spotkania już za mniej niż dwa tygodnie. W piątek 14 lipca Lechia zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock, natomiast Sandecja swój premierowy mecz w Ekstraklasie rozegra w niedzielę w Poznaniu. Czasu więc coraz mniej, faza przygotowań wchodzi w zasadniczy etap. To doskonały moment, aby sprawdzić aktualną formę.

Patrząc na końcowy wynik minimalnie lepsi okazali się gdańszczanie, chociaż z początku nic na to nie wskazywało. Do przerwy po golu sprowadzonego w aktualnym oknie transferowym Aleksandara Koleva prowadziła bowiem Sandecja. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył jeszcze Michal Piter-Bučko. Ostatecznie to jednak Lechia mogła cieszyć się przed skromną publicznością ze zwycięstwa. A wszystko za sprawą dwóch trafień Aleksandara Kovačevicia oraz jednego Mateusza Lewandowskiego. Co warte podkreślenia, to już drugi gol sprowadzonego z Pogoni obrońcy w drugim kolejnym sparingu. Wcześniej były zawodnik Virtusa Entelli zdobył bramkę przeciwko Chojniczance Chojnice.

Ten sparing zakończył ponad tygodniowy pobyt Sandecji w Gniewinie. Lechia pozostanie tutaj jeszcze kilka dni. Po meczu do zespołu Piotra Nowaka dołączył uczestnik mistrzostw Europy do lat 21 Lukas Haraslin.

Lechia Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz 3-2 (0-1)
0-1 Aleksandar Kolev (45 min.)
0-2 Michal Piter- Bučko (55 min.)
1-2 Aleksandar Kovačevic (57 min.)
2-2 Mateusz Lewandowski (67 min.)
3-2 Aleksandar Kovačevic (76 min.)

Lechia Gdańsk:
I połowa - Dušan Kuciak - Mario Maloca, Michał Nalepa, Jakub Wawrzyniak - Paweł Stolarski (25. Mateusz Lewandowski), Daniel Łukasik, Mateusz Matras, Miloš Krasić - Flávio Paixão, Marco Paixão, Grzegorz Kuświk
II połowa - Oliver Zelenika - Rafał Janicki, Mario Maloča, Milen Gamakow, Mateusz Lewandowski, Florian Schikowski, Mateusz Matras (70. Daniel Łukasik),Aleksandar Kovačević, Sebastian Mila, Karol Fila, Michał Mak

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Jonatan Straus - Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak, Mateusz Cetnarski, Adrian Danek - Filip Piszczek.
Grali także: Tomasz Brzyski, Aleksandar Kolev, Wojciech Trochim, Maciej Korzym, Lukáš Kubáň, Michał Gałecki.

EKSTRAKLASA w GOL24

Materiał oryginalny: Sparingi: Lechia pokonała Sandecję. Dwa gole Kovacevicia - Gol24