FLESZ - Koronawirus - kwarantanna w całej Polsce

W powiecie oświęcimskim każda gmina jest przygotowana na umieszczenie w odosobnieniu osób z podejrzeniem koronawirusa.
- Starostwo ma ograniczone możliwości, bo ma mało mienia, ale w porozumieniu z gminami organizujemy miejsca do ewentualnej kwarantanny
- wyjaśnia Paweł Kobielusz, wicestarosta oświęcimski. - Zalecenia są takie, żeby punktów było więcej dla mniejszej ilości osób tak, by nie komasować ewentualnych zakażonych - dodaje.
W porozumieniu z prezydentem Oświęcimia, miejscem kwarantanny jest Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu przy ul. Dąbrowskiego 139.
- Na ten moment ośrodek jest przystosowany do przyjęcia 11 osób, a kiedy zaistnieje taka potrzeba, uruchomimy miejsca do kwarantanny w naszych internatach - dodaje.
Jak przekonuje wicestarosta oświęcimski, służby są w gotowości 24 godziny na dobę. Podobnie jest w gminie Chełmek.
- Mamy omówiony każdy scenariusz na okoliczność koronawirusa i w szybkim czasie jesteśmy w stanie zorganizować miejsce do kwarantanny
- mówi Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka. - Jeden obiekt wytypowałem dla mniejszej liczby osób, drugi dla większej. Ale nie chcę wdawać się w szczegóły, żeby nie siać paniki - dodaje.
Koronawirus: aktualizowany raport
Jak podkreśla, w środę (12 marca) „przećwiczyli” jeden ze scenariuszy, kiedy w ośrodku zdrowia pojawiło się dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Po badaniach okazało się, że to fałszywy alarm.
Również Kęty są przygotowane na odizolowanie potencjalnych zakażonych.
- Mamy przygotowany jeden obiekt sportowy przy kortach
- mówi Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt. - Jeżeli będzie taka konieczność, to zaadoptujemy i inne pomieszczenia - dodaje.
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Krakowskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.