https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci wraz inspektorami Animals interweniowali w Osieku. Odebrali 76-letniemu mieszkańcowi ranną i zaniedbaną suczkę

Bogusław Kwiecień
Policjanci wraz z inspektorami Animals interweniowali w Osieku, gdzie odebrali 76-letniemu mieszkańcowi ranną suczkę trzymaną na łańcuchu w piwnicy
Policjanci wraz z inspektorami Animals interweniowali w Osieku, gdzie odebrali 76-letniemu mieszkańcowi ranną suczkę trzymaną na łańcuchu w piwnicy OTOZ Animals
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji wspólnie z inspektorami Animals interweniowali w Osieku, gdzie odebrali 76-letniemu mieszkańcowi ranną i zaniedbaną suczkę. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem znęcania nad zwierzęciem.

76-latek w Osieku trzymał ranną suczkę na łańcuchu w piwnicy

Była to druga interwencja w ciągu sześciu dni wobec tego właściciela czworonoga. Za pierwszym razem policjanci nakazali zmianę warunków bytowania psa, który pomimo mrozów przebywał w nieocieplonej, dziurawej budzie obok zabudowań gospodarskich.

Wtedy właściciel oświadczył, że zabierze psa do domu, gdzie będzie miał znacznie lepsze warunki. Podczas drugiej interwencji policjanci ujawnili jednak, że pies przebywa na łańcuchu w ciemnej piwnicy.

Porusza się pomiędzy swoimi odchodami. Do tego na ciele zwierzaka ujawnili ranę. W związku z tym o potrzebie pilnego odebrania psa właścicielowi powiadomiony został Urząd Gminy w Osieku oraz inspektorzy Animals Oświęcim. Inspektorzy przejęli psiaka i przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Inspektorzy przejęli psiaka i przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej
Inspektorzy przejęli psiaka i przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej
OTOZ Animals

Natomiast wobec właściciela czworonoga wszczęte zostało postępowanie karne w związku z podejrzeniem, że dopuścił się przestępstwa znęcania nad zwierzęciem.

Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja dziękuje i apeluje

Przy tej okazji policja dziękuje osobie zgłaszającej sytuację w jakiej był pies. Jednocześnie apeluje, aby reagować, gdy życie lub zdrowie zwierząt jest zagrożone.

Przypomina również, że osoba posiadająca zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż trzy metry.

Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich przypadkach należy powiadomić inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals. Kiedy życie zwierzaka jest zagrożone zgłoszenia należy dokonać pod numerem alarmowym 112 - dodaje policjantka z oświęcimskiej komendy.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska