https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Groził nożem policjantom! Dostał strzał paralizatorem i omal nie umarł. Nie uniknie odpowiedzialności, grozi mu do pięciu lat więzienia

Małgorzata Gleń
Krewki kęczanin po badaniach lekarskich został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji
Krewki kęczanin po badaniach lekarskich został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji KPP Oświęcim
Krewki 60-latek z Kęt najpierw awanturował się w domu, gdy na miejsce przyjechali policjanci wyciągnął nóż i groził swojej rodzinie oraz mundurowym, a potem sam chciał się pociąć. Policjanci użyli tasera, czyli paralizatora elektrycznego, a potem musieli ratować życie agresora, bo okazało się, że ma zaburzenia rytmu serca. Kęczanin nie uniknie kary, jest podejrzany o znęcanie w rodzinie, a także groźby karalne wobec rodziny i policjantów, za co może na kilka lat trafić do więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (7/8.10.2024), tuż po godzinie 3 w nocy. Policjanci Komisariatu Policji w Kętach, podejmowali interwencję w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Kęty. Pod numer alarmowy 112, zadzwoniła rodzina mężczyzny, informując, że jest on nietrzeźwy i bardzo agresywny.

Mieszkaniec Kęt wyciągnął nóż i zaatakował

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia mundurowi potwierdzili, że mężczyzna jest agresywny. Używając noża zaczął grozić członkom rodziny oraz policjantom. Następnie tym samym nożem usiłował targnąć się na swoje życie. Policjanci, nie chcąc dopuścić, aby mężczyzna dokonał samookaleczenia, błyskawicznie użyli tasera, jego organizm źle zareagował. Mundurowi wezwali karetkę Pogotowia Ratunkowego i zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Medycy u 60-latka stwierdzili zaburzenia rytmu serca.

Kilka paragrafów kodeksu karnego

Agresor w asyście policjantów został przewieziony na dalsze badania do szpitala. Po badaniach lekarskich został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Wobec mężczyzny wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem znęcania w rodzinie oraz gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy, w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowej. Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast za groźby karalne wobec funkcjonariusza publicznego, w celu zmuszenia go zaniechania czynności prawnej, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Nie czekaj. Przerwij przemoc. Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc

W tym celu należy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania. Pomocą i wsparciem osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji, między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Pustynia Błędowska - turystyczna perła powiatu olkuskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska