FLESZ - Zdjęcia na przeglądzie. Koniec “składaków”?
Pięć minut przed godziną piętnastą oficer dyżurny Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej otrzymał informację o pożarze we wsi Stronie w gminie Łukowica. Tam zaczął płonąć jeden z domów, a przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie.
Wozy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Limanowej musiały pokonać znaczną odległość, by dotrzeć do miejsca pożaru. Znacznie bliżej mieli druhowie z ochotniczych straży pożarnych działających w gminie Łukowica. Najbliżej ta miejscowa, ze Stronia. Niezbyt daleko z sąsiedniej Przyszowej.
Działania straży rozpoczęły się od wygaszeniu pieca. Dopiero po tym ratownicy, przy użyciu lancy gaśniczej, ugasili pożar sadzy w przewodzie kominowym. Następnie weszli na dach budynku, sprawdzili kamerą termowizyjną komin oraz przy pomocy zestawu kominowego dokonali czyszczenia przewodu kominowego w celu usunięcia palącej się sadzy z jego ścian.
Strażacy sprawdzili specjalnym czujnikiem wszystkie pomieszczenia w budynku, by upewnić się, że nigdzie nie ma tlenku węgla, czyli czadu zabójczego dla ludzi.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
