Strzelał gole w Sandecji, zagrał w Serie B. Zastąpił go były gracz Lazio

Remigiusz Szurek
Filip Piszczek w kampanii 2017/2018 zanotował w Sandecji 32 mecze w ekstraklasie i zdobył sześć goli. W Pucharze Polski zagrał w trzech spotkaniach, które okrasił jedną bramką Fot. Archiwum Sandecja
Filip Piszczek, były napastnik m.in. Sandecji Nowy Sącz czy ostatnio Cracovii pod koniec stycznia został wypożyczony do klubu włoskiej Serie B Trapani Calcio.

W poniedziałek 24-letni napastnik zadebiutował w nowym zespole. Trener Fabrizio Castori dał mu szansę występu od pierwszych minut starcia z szóstą siłą rozgrywek US Salernitaną. Debiut nie wypadł okazale, Trapani przegrało tę wyjazdową potyczkę 0:1. Piszczek przebywał na boisku do 62 minuty, po czym zmienił go były gracz m.in. Lazio Rzym czy AC Parma 37-letni weteran włoskich boisk Felice Evacuo.

Trapani Calcio zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Piszczek został tam wypożyczony do końca sezonu, ale włoski drugoligowiec może skorzystać z opcji transferu definitywnego i zatrzymać u siebie Polaka.

Filip Piszczek, prócz zdobywania goli, słynął również z tego, że nie lubił rozmawiać z dziennikarzami.