https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci AGH zaprezentowali nowy bolid

Bartosz Dybała
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej zaprezentowali nowy bolid 4.0. Jest już czwartym w ich dorobku.

Najnowszy bolid skonsturowany przez studentów AGH to pojazd spalinowy, który różni się od poprzednich konstrukcji między innymi rozmiarem kół – zostały zmniejszone z 13 do 10 cali. Dodatkowo nowy bolid będzie wyposażony w pełny pakiet aerodynamiczny, który zapewnia docisk pojazdu do podłoża podczas jazdy oraz pneumatyczny system zmiany biegów. Ponadto system telemetrii umożliwia kontrolę pojazdu w czasie rzeczywistym.

Dotychczasowy dorobek zespołu to trzy bolidy. Najnowszy pojazd wystąpi na tegorocznych zawodach Formuły Student w Holandii i Czechach. W zawodach biorą udział co roku entuzjaści motoryzacji z wielu uczelni z całego świata. Wydarzenia te często odbywają się na tych samych torach, na których rywalizują zawodnicy Formuły 1.

Podczas poniedziałkowej prezentacji, która odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Energetyki (ul. Czarnowiejska 36, III piętro), studenci zaangażowani
w projekt przybliżą szczegółowe parametry maszyny oraz opowiedzą o planach związanych z konstrukcją bolidu z napędem elektrycznym.

***
Miłośnicy motoryzacji skonstruowali pierwszy pojazd wyścigowy w AGH w 2012 roku. Od tego czasu zespół AGH Racing powiększył się do blisko siedemdziesięciu osób działających w kilku sekcjach. Studenci AGH dzięki działalności w zespole konstruktorów przygotowują swoje prace dyplomowe i zaliczeniowe. Współpraca z firmami z sektora motoryzacji procentuje natomiast cennym doświadczeniem dla młodych inżynierów, którzy ze sporym bagażem doświadczeń płynnie wchodzą na rynek pracy.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie

Spadająca gałąż wbiła się w bramę. W Zakopanem trwa nielegalna wycinka drzew

Spadająca gałąż wbiła się w bramę. W Zakopanem trwa nielegalna wycinka drzew

Policja oświadcza, że nie rekomendowała niewpuszczenia kibiców Wisły na mecz ze Stalą

Policja oświadcza, że nie rekomendowała niewpuszczenia kibiców Wisły na mecz ze Stalą

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska