Sukces polskiego klubu! Jest awans do finału Ligi Mistrzyń!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Fu Yu jako jedyna z tarnobrzeskich zawodniczek w czwartek przegrała seta.
Fu Yu jako jedyna z tarnobrzeskich zawodniczek w czwartek przegrała seta. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol pokonały u siebie zespół UCAM Cartagena TM 3:0 w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzyń i awansowały do finału. W pierwszym spotkaniu zespół z Tarnobrzega wygrał w Hiszpanii także 3:0.

- Podjęliśmy ryzyko, w rewanżu zagramy bez Han Ying, ale jeśli awansujemy do finału, wtedy wystąpimy w najmocniejszym składzie. Wierzę w awans - mówił przed czwartkowym spotkaniem Zbigniew Nęcek, opiekun KTS Enea

Ryzyko się opłaciło, Co prawda rywalizująca jako pierwsza Fu Yu przegrała pierwszego seta z Marią Xiao 9:11, jednak potem wygrała trzy pozostałe i Siarkopol objął prowadzenie w meczu. W kolejnych meczach zarówno Xiaoxin Yang, jak i Elizabeta Samara odniosły zwycięstwa bez straty seta. Awans mistrzyń Polski stał się faktem.

Zawodniczki Metz TT finałowymi rywalkami tarnobrzeżanek

W finałowym dwumeczu rywalem podopiecznych trenera Zbigniewa Nęcka będzie Metz TT. W niedzielę francuska drużyna w rewanżowym spotkaniu półfinałowym pokonała w Austrii ekipę Linz AG Froschberg 3:2 i awansowała dzięki wygranej w tzw. złotym meczu 2:1.

Polski zespół broni trofeum, w ubiegłym roku po raz drugi triumfował w LM (poprzednio w sezonie 2018/19). Rok wcześniej zajał trzecią pozycję. Natomiast w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 przegrał w finale. Decydujące pojedynki o końcowy triumf w tegorocznej edycji najważniejszych klubowych rozgrywek odbędą się pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Liga Mistrzyń tenisistek stołowych - półfinał (mecz rewanżowy)

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - UCAM Cartagena TM 3:0
Pierwszy mecz: 3:0. Awans: KTS Enea.

Fu Yu - Maria Xiao 3:1 (9:11, 11:5, 11:5, 11:5)
Xiaoxin Yang - Dora Madarasz 3:0 (11:5, 11:9, 11:6)
Elizabeta Samara - Silvia Erderlyi-Assis 3:0 (11:4, 11:4, 11:8)