Paweł Panuś
Paweł Panuś
Szachiści MKS MOS z Jackiem Wolakiem z KSOS Kraków
Szachiści MKS MOS z Jackiem Wolakiem z KSOS Kraków archiwum
W Krakowie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów, w których grało blisko 300 zawodniczek i zawodników. Starsze grupy rywalizowały przez dwa dni tempem 60 min na partię dla zawodnika, natomiast młodsze tylko w sobotę tempem 30 min. na partię dla zawodnika. Reprezentanci MKS MOS Wieliczka w licznej, bo aż 24 osobowej grupie, zanotowali bardzo udany udział w tych zawodach.

W najmocniejszej grupie S - zgłoszonej do FIDE rozegrano pięć patii. Jan Golenia startujący w tej grupie zajął drugie miejsce gromadząc 4,5 pkt. i okazał się najlepszym zawodnikiem w gronie juniorów.

W grupie A niewiele brakło, aby całe podium należało do Wieliczki, gdyż zwyciężył Kamil Knapik gromadząc 6 pkt. drugi był Hubert Szlósarczyk z 5,5 pkt., a 4. lokatę zajął Wojciech Krawczyk z 5 pkt.

W grupie B miejsce 7 przypadło Kamilowi Pawłowskiemu, który uzyskał 4,5 pkt., 15. lokatę zanotował Maksymilian Nowakowski z 4 pkt.

W grupie C miejsce 12. zajął Szymon Woroń z 4 pkt. a 22. Łucja Łacny z 3 pkt., co pozwoliło jej na uzyskanie IV kategorii.

W grupie D1 dwóch zawodników z Wieliczki zajęło miejsca na podium. Drugie miejsce z 6,5 pkt. wywalczył Wojciech Smogór a 3. Mateusz Woroń z 6 pkt. Ósmą lokatę zajęła Amelia Obrzut z 5 pkt. Tę samą ilość zanotował Szymon Duda, ale dało mu to 22. lokatę. 26 miejsce zajął Jan Grzegorczyk z 4 pkt uzyskując normę na IV kat. szachową, 28. była Weronika Kudelska.

W grupie D2 startował Dawid Jaroń , który zajął 12. lokatęuzyskując 4 pkt. a Nadia Kudelska była 14. z tą samą ilością pkt.

W najmłodszej grupie E - Jakub Jamka był 6. gromadząc 5 pkt. a 9. Adam Ślusarczyk również 5 pkt. 15. lokatę zajęła Magdalena Łapczyńska.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Materiał oryginalny: Sukcesy młodych szachistów z Wieliczki - Dziennik Polski