FLESZ - Fake news, dezinformacja czyli rosyjska propaganda ROZMOWA

Chodzi o to, aby działania interwencyjne były bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu medycznego. Zachowania agresywne, zwłaszcza te wywołane pobudzeniem są wpisane z normalną działalność instytucji psychiatrycznych.
- Trzeba nadmienić, że pacjenci w stanie pobudzenia nierzadko wykazuj siłę, na którą nie wskazuje ich postura. Chodzi więc o maksymalizację bezpieczeństwa interwencji stosowanych np. w przypadku konieczności podania leku – wyjaśnia Maciej Bóbr, rzecznik szpitala.
Współpraca będzie obopólna. Ze swoje strony lecznica przeszkoli bowiem policjantów w zakresie komunikowania się z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych. Szkolenie odbywać się będzie w trybie warsztatowo-wykładowym i będzie obejmować treści dotyczące komunikacji z pacjentem ze szczególnymi potrzebami tj.: zaburzeniami osobowości, zaburzenia psychiatrycznymi, kryzysami psychicznymi, a także związane z problemami, jakie napotykają osoby starsze (psychogeriatria). Istotnym elementem szkoleń będą również problemy osób uzależnionych i używających substancji psychoaktywnych.