Pojęcie „zarobki na kasie” jest pewnym uproszczeniem, zwłaszcza w najbardziej popularnych sieciach jak Biedronka czy Lidl. Tutaj kasjer-sprzedawca ma więcej obowiązków niż kasowanie:
- rozwozi wózkiem i wykłada towar z magazynu,
- aktualizuje ceny na półkach,
- wspomaga samoobsługę kasową klientów,
- zmywa wózkiem posadzkę,
- obsługuje piekarenkę.
Pracownicy Mogą liczyć na podwyżki, miesięczne premie, roczne nagrody i bonusy socjalne. Inna sprawa, że często ledwo nadążają za obowiązkami, co widać choćby po zagraconych paletami i towarem alejkach Biedronek i bałaganie ekspozycyjno-cenowym. Sprzedawca-kasjer oprócz krótkich przerw na papierosa przed sklepem ma mało wytchnienia między przeciąganiem towaru do regałów a przeciąganiem nad czytnikiem kasy, w dodatku w różnych porach, także do późnych wieczorów, w soboty i na razie w niektóre niedziele.
Zdobycz to ZUS-owe umowy o pracę w lepszych sieciach i coraz wyższe, choć wciąż nie nadzwyczajne zarobki na kasie. Ile zarabiają kasjerzy-sprzedawcy sklepów sieciowych w Polsce? Zależy to od sieci, wielkości miasta i stażu. Sprawdź zarobki na kasie pracowników Biedronek i 7 innych wiodących sieci handlowych w Polsce.
