- Projekt jest na ukończeniu - mówi Artur Asztabski, prezes miejskiej spółki. Zapowiada ogłoszenie przetargu w ciągu miesiąca. Efekt finalny przyniesie korzyści zarówno dla chorych, jak i personelu ZPS. Przede wszystkim do dyspozycji będzie 16 nowych gabinetów lekarskich. Dziś trzeba się borykać z ich niedoborem. - W przypadku wydłużenia godzin przyjmowania przez jednego lekarza bywa, że kolejny musi poczekać aż zwolni się gabinet - przyznaje Artur Asztabski.
Poprawią się także warunki dla oddziału chirurgii jednego dnia, który będzie mieć nową salę operacyjną z zapleczem dostosowanym do najnowszych standardów. Zamiast analogowego rentgena, w ZPS pojawi się sprzęt cyfrowy. Planowane zmiany obejmą również modernizację ciągów komunikacyjnych. Poszerzone zostaną hole, a estetyczne lady zastąpią tradycyjne okienka rejestracji.
Na tym nie koniec nowości, bo zupełnie zmienione zostanie główne wejście do gmachu. Zniknie sprzed niego pochylnia dla inwalidów, ponieważ drzwi znajdą się na poziomie chodnika. Z kolei szatnia i bufet zostaną przeniesione z poziomu piwnic na parter.
Przychodnia po przebudowie powiększy powierzchnię aż o dwie trzecie. Przebudowa powinna się rozpocząć jeszcze jesienią. Wartość robót szacowana jest wstępnie na 6-8 mln zł. ZPS wykorzysta pieniądze z własnego budżetu, sięgnie po kredyty, ale stara się też o zdobycie dofinansowania z Unii Europejskiej.
- Mamy doświadczenie. Kilka lat temu rozbudowywaliśmy przychodnię przy ul. Mostowej w ramach pierwszego w Tarnowie unijnego projektu dla służby zdrowia - podkreśla Asztabski.
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić!
Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!