Ewentualny brak nazwiska Romana Ciepieli na liście kandydatów PO do małopolskiego sejmiku byłby zaskakujący. Obecny prezydent Tarnowa w latach 2002-14 był radnym wojewódzkim, a w latach 2007-14 wicemarszałkiem Małopolski.
Nie udało nam się skontaktować z samym zainteresowanym i uzyskać jego komentarza.
Roman Ciepiela zrezygnował z walki o fotel prezydenta Tarnowa
Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela w październiku miał być jedną z lokomotyw listy KO do Sejmu z okręgu tarnowskiego. Jego wynik był jednak daleki od oczekiwanego. Startując z numerem 2 na liście uzyskał blisko 8,5 tys. głosów poparcia. Był to dopiero trzeci wynik i do mandatu sejmowego prezydentowi zabrakło niespełna tysiąca głosów.
Kilkanaście dni później w rozmowie z „Gazetą Krakowską” Roman Ciepiela oświadczył, że nie będzie ponownie walczyć o najważniejsze stanowisko w mieście. Przypomnijmy, że prezydentem Tarnowa jest drugą kadencję z rzędu, a trzecią w ogóle (także w połowie lat 90.).
- Na pewno będę się angażował w zarządzanie na poziomie regionalnym – dodawał znacząco. - Po trzech kadencjach na stanowisku prezydenta chciałbym swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystać również na poziomie regionalnym.
Eksponowane stanowisko?
W Tarnowie plotkowano, że miał liczyć na eksponowane stanowisko po powołaniu rządu przez Koalicję 15 października. Spekulowano choćby o przymiarkach do stanowiska wicewojewody małopolskiego. To się jednak nie potwierdziło.
Naturalnym wydawał się być więc dla Romana Ciepieli kierunek małopolskiego sejmiku. Wpisywały się w to zresztą wypowiedzi Romana Ciepieli, który często podkreślał, że w razie zwycięstwa w wyborach samorządowych i uzyskania większości w sejmiku przez PO i Trzecią Drogę, Tarnów powinien mieć swojego przedstawiciela w zarządzie województwa.
Kandydaci do sejmiku z okręgu tarnowskiego
Wiadomo, że był brany pod uwagę przy układaniu listy kandydatów do sejmiku.
Zresztą Rada Powiatowa PO w Tarnowie na początku tygodnia rekomendowała na nią dwa nazwiska: Romana Ciepieli i Piotra Augustyńskiego.
Jak dowiadujemy się jednak nieoficjalnie, na etapie uzgadniania kształtu listy na szczeblu małopolskim, nazwisko prezydenta Tarnowa miało się na niej ostatecznie nie znaleźć.
Z naszej wiedzy z kilku źródeł wynika, że listę w okręgu obejmującym Tarnów, powiaty tarnowski, bocheński, brzeski i dąbrowski otwierać miałby – podobnie jak 5 lat temu - Krzysztof Nowak, obecny radny wojewódzki PO.
Dwa kolejne miejsca przypaść miały osobom z bliskiego otoczenia Romana Ciepieli. Z dwójką wystartować miałby Piotr Augustyński – prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, a przez kilka lat zastępca prezydenta Ciepieli.
„Trójkę” otrzymać miałaby Agnieszka Kawa – urzędująca zastępca prezydenta Tarnowa.
Wszystko wskazuje na to, że z nr 4 na liście pojawi się nazwisko Jana Ryby – dyrektora renomowanego III LO w Tarnowie, bohatera mocno kontrowersyjnego i oprotestowanego postępowania dyscyplinarnego wdrożonego przed rokiem przez kuratorium oświaty.
Z niższych miejsc do Sejmiku startować mieliby m.in. również: Tomasz Wojcik (działacz „Sokoła” Tarnów, organizator kolarskich wyścigów), czy Dorota Heuben-Kołodziej i Katarzyna Janiczek.
Kształt listy zaproponowany przez małopolskie władze PO czeka jeszcze na zatwierdzenie przez zarząd oraz Radę Krajową PO, które mają prawo w nie ingerować. Dopiero po ostatecznych decyzjach w Warszawie będzie można mówić o oficjalnych kandydaturach.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Tak wyglądał Tarnów w czasach naszego dzieciństwa. Sentymentalny powrót w lata 90-te
- Świąteczne balowanie w Alfie było wyśmienite. Tłumy imprezowiczów na parkiecie!
- To już nie ruiny, a prawdziwa zamkowa wieża. Region zyskał piękną atrakcję
- CenterMed świętował swoje urodziny w Centrum Sztuki Mościce na rockowo
- Miasto ma pomysł na wykorzystanie ruin przy Wielkich Schodach. To miejsce wstydu!
Co dalej z węzłem przesiadkowym? Na razie świeci pustkami
