Czytaj także:
Księgozbiór biblioteki seminaryjnej liczy ponad 120 tysięcy pozycji. Korzystają z niego nie tylko seminarzyści i studenci teologii. Biblioteka jest bowiem otwarta dla wszystkich. Dotąd mieściła się ona na parterze, w ciasnych pomieszczeniach. Teraz przeniesiono ją na górę, gdzie pod potrzeby wypożyczalni książek i czytelni zaadaptowano m.in. niewykorzystywany do tej pory strych. Nowoczesne i przestronne pomieszczenia udało się wykonać m.in. dzięki dotacji unijnej.
Powstały magazyny do przechowywania książek i czasopism, magazyn zbiorów specjalnych, pracownia digitalizacji zbiorów. Natomiast w nowej czytelni przygotowano ponad sto miejsc, dotychczas było ich tylko dwadzieścia.
- Dostęp do Internetu, duża ilość światła, cisza i oryginalna estetyka wnętrz sprzyjać będą dobrej atmosferze pracy. Niezależnie od projektu zakupiliśmy nowoczesny system biblioteczny, który umożliwi nie tylko szybsze odnajdywanie publikacji przez Internet, ale także ich zamawianie lub rezerwację" - mówi ks. Tomasz Kudroń dyrektor biblioteki.
W bibliotece jest także winda, podjazdy dla niepełnosprawnych. Nowością jest urządzenie umożliwiające zwrot książek po godzinach otwarcia biblioteki.
Wybieramy najpiękniejszą kandydatkę do Sejmu z Małopolski [ZDJĘCIA]. Zdecyduj, kto powinien wygrać!
Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!