
BIKE PARK MARCINKA etap 2
Nr projektu – 8
Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury sportowej na Górze św. Marcina o:
1) ścieżkę spacerowo-rekreacyjną będącą kontynuacją drogi istniejącej na terenie parku (trasy do altany) w dalszej części lasu i powrót wzdłuż łąki tak aby powstała pętla spacerowa. Ścieżka będzie wyłożona szutrem i będzie pełnić funkcję drogi dojazdowej dla pojazdów ratunkowych.
2) ścieżkę podejściową łączącą w najkrótszy sposób pumptrack i trasy zjazdowe z placem startowym istniejących tras. Ścieżka będzie wyłożona szutrem, w górnym biegu z wykonanymi schodami a równolegle do schodów rynna do wypychania roweru.
3) ścieżkę rowerową typu single track o łatwym stopniu trudności, rozpoczynającą się na placu startowym i kończąca się przy budynkach parku biegowego. Na trasie wykonanej z podłoża szutrowego rozmieszczone będą łatwe przeszkody. Trasa w swoim przebiegu wykorzystuje slalom rowerowy i rockgarden zbudowane na terenie parku biegowego i zakłada ich przebudowę do elementów spełniających standardy rowerowe.
4) ścieżkę rowerową typu single track startująca z trasy podjazdowej Baśka (ok. 50 m przed jej końcem), składającą się z 3 sekcji: I. odcinka szutrowego od startu do al. Tarnowskich, z mostkiem nad strumieniem, II. Od al. Tarnowskich do ul. PTTK, biegnąc ponad terenem placu tężni solankowej, ścieżka 2-kierunkowa z dopuszczeniem ruchu pieszych, zwiększona szerokość, III. Od ul. PTTK do ul. Harcerskiej biegnąc terenami starego stoku narciarskiego, za terenem basenu, na odcinku długie proste zakończone wysokimi bandami, pozwalającymi wejść w zakręty z dużą prędkością, na trasie rowerowej jednokierunkowej zlokalizowane przeszkody na poziomie średnio zaawansowaną z możliwością ich ominięcia.
Koszt realizacji zadania (brutto): 500.000,00

Zielone dachy przystanków
Nr projektu – 9
Projekt przewiduje zainstalowanie na dachach kilku tarnowskich przystanków MPK specjalnych donic, w których zostanie umieszczona mata rozchodnikowa gwarantująca obniżenie temperatury w okolicy, jak i na samym przystanku oraz polepszy jakość powietrza poprzez ograniczenie pylenia i pochłonięcia dwutlenku węgla. Zielone dachy przystanków w okresie letnim ochronią oczekujących pasażerów przed promieniami słonecznymi, polepszą ich nastrój oraz uatrakcyjnią przystanki miejskie.
Koszt realizacji zadania (brutto): 350.000,00

II etap modernizacji boiska wielofunkcyjnego na Westerplatte
Nr projektu – 10
W ramach modernizacji w miejscu obecnie istniejącego boiska ze zniszczoną asfaltową nawierzchnią powstanie kompleks: nowoczesne, wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią (poliuretanową) przystosowane do gier zespołowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka) wraz z niezbędnym wyposażeniem (bramki, słupki, kosze, trybuny), ogrodzeniem, budową elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci itp.).
Ogólnodostępne boisko w sercu największego w Tarnowie skupiska osiedli mieszkaniowych umożliwi mieszkańcom aktywnie i zdrowo spędzać wolny czas oraz stworzy warunki do organizowania wydarzeń sportowych i zaplecza do prowadzenia zajęć sportowych.
Koszt realizacji zadania (brutto): 500.000,00

Festiwal Smaku i Kultur Świata
Nr projektu – 11
III edycja Festiwalu Smaku i Kultur Świata to miejska impreza integracyjno-edukacyjna wypełniona wydarzeniami z koncertami. Przewidziano organizację warsztatów kulinarnych, tanecznych i rękodzielniczych, spotkań z ciekawymi podróżnikami, pokazów live cookingu w wykonaniu najpopularniejszych kucharzy z Polski i świata, koncertów oryginalnych zagranicznych zespołów. Festiwal będzie trwał cały rok od Wielkanocy aż po Boże Narodzenie. Jego głównym elementem będzie tygodniowy festiwal, który wypełni wakacyjny grafik miasta kilkunastoma wydarzeniami z koncertami i wielkim piknikiem finałowym, na którym będzie można spróbować kuchni z całego świata.
Koszt realizacji zadania (brutto): 500.000,00