Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Padający przelotnie deszcz powoduje, że szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest w dolnej części Doliny Olczyskiej i w Dolinie Starorobociańskiej - informuje TPN.
W ciągu najbliższego tygodnia temperatura popołudniami ma wahać się między 14 a 20 stopniami. Najzimniej i najmniej przyjemnie będzie właśnie dziś, kiedy deszczowym chmurom towarzyszyć będzie silniejszy zachodni i północno-zachodni wiatr, osiągający w porywach do 60-80 km/h.
W niedzielę 13 września po niżach nie będzie już śladu, a centrum wyżu ulokuje się w rejonie rosyjskiego Jeziora Białego. Cyrkulacja zacznie zmieniać kierunek z północnej na wschodnią, następnie południową, przyczyniając się do wymiany mas powietrza nad Polską. Polarne, chłodne masy ustąpią miejsca ciepłym masom polarno-kontynentalnym, a później (około 16 września) - zwrotnikowym znad Afryki. Na południu kraju, we Wrocławiu i w Krakowie, temperatura może wzrosnąć do nawet 29 st. C, a na pozostałym obszarze - do 23-27 st.