https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tatrzańska Izba Gospodarcza świętuje 30 urodziny i od razu zagląda w przyszłość

Łukasz Bobek
XXIII Tatrzańskie Forum Gospodarcze
XXIII Tatrzańskie Forum Gospodarcze Bol
Tatrzańska Izba Gospodarcza świętuje 30 lat działalności. Organizacja skupiająca przedsiębiorców z Podhala powstała w 1993 roku. Podsumowanie trzech dekad, a także jaka przyszłość czeka biznes spod Tatr były tematem tegorocznego XXIII Tatrzańskiego forum Gospodarczego.

Forum, które odbywa się każdego roku, miało miejsce 29 listopada w zakopiańskim hotelu Belvedere. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zarządu TIG – zarówno ci obecni, jak i dawni, który tworzyli Izbę 30 lat temu.

- Tatrzańska Izba Gospodarcza wrosła niewątpliwie i w krajobraz Zakopanego, i w jaźń naszych przedsiębiorców. Te 30 lat wygenerowało wokół nas nie tylko rzesze naszych członków, ale też wspierających nas i czytających z nas przedsiębiorców podhalańskich, głównie oczywiście w ramach branży turystycznej – mówi Karol Wagner, członek zarządu TIG. - Dzisiaj w ramach tego jubileuszu chcielibyśmy spiąć klamrą tą historię od tych lat dziewięćdziesiątych do czasów obecnych w ramach zarówno rozwoju technologii, ale i postrzegania turystyki i biznesu w oparciu o narzędzia, ale także w oparciu o semantykę, kulturę i jakość usług na Podhalu.

W trakcie spotkania nie zbrakło wspomnień i podziękowań. Agacie Wojtowicz – obecnie prezes TIG podziękowania złożyli m.in. Jolanta Sitarz-Wójcicka i Władysław Bętkowski z Fundacji „Podhale na zielono” – za zaangażowanie w walkę o czyste powietrze na Podhalu.

Po części związanej jubileuszem odbyły się panele poświęcone m.in. energii jutra, technologii przyszłości i nadchodzących zmian w gospodarce.

- Będzie o elektromobilności, sztucznej inteligenci i innych technologicznych aspektach, które są niezbędne na Podhalu. Od czasów Wołochów ludy zamieszkujące te tereny zawsze przodowały w nowoczesnych rozwiązaniach, ale dlatego, że ta ziemia poza tym, że może obsłużyć ruch turystyczny niczego innego nie rodzi. W związku z tym musimy przyjmować na tak zwaną klatę w pierwszej kolejności wszystkie rozwiązania, które nam świat przynosi, aby podrasować jakość naszych usług. I móc przyjmować także nowe pokolenia, które oczekują troszkę innych standardów – mówi Karol Wagner.

Zima w Zakopanem na całego

W Zakopanem coraz więcej śniegu. Po ostatniej nocy przybyło ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wybory 2025. Zwycięstwo Nawrockiego, wysoka frekwencja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Oficjalna maskotka Zakopanego. Gdzie się podział biały miś? Kiedy trafi do sprzedaży?

Oficjalna maskotka Zakopanego. Gdzie się podział biały miś? Kiedy trafi do sprzedaży?

Sypią się mandaty pod Tatrami. Jedyna droga z Gubałówki do Zakopanego z zakazem ruchu

Sypią się mandaty pod Tatrami. Jedyna droga z Gubałówki do Zakopanego z zakazem ruchu

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska