W ramach cyklu Sztuka Dobrego Życia odbędzie się dwanaście comiesięcznych spotkań poświęconych tematom z zakresu zdrowia, psychologii, rozwoju, troski o dobrostan.
– W ubiegłym roku w ramach jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się” zaprosiliśmy na szereg różnorodnych wydarzeń, w tym między innymi na prelekcje dotyczące zdrowia psychicznego, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. Przekonaliśmy się, jak bardzo potrzebna jest okazja do tytułowego spotkania i rozmów o tym, co naprawdę ważne. Postanowiliśmy kontynuować nasze działania w tym zakresie i rozszerzyć je o nowe tematy - mówi Małgorzata Marcińska, prezeska zarządu Areny Kraków S.A.
Wykłady i warsztaty
Każde z zaplanowanych na 2025 rok dwunastu spotkań Sztuki Dobrego Życia składa się z wykładu oraz części warsztatowej. Udział w wykładach jest bezpłatny, natomiast udział w warsztatach wymaga zakupu biletu. Zarówno na wykłady, jak i warsztaty liczba miejsc jest ograniczona.
Warsztaty rozwojowe towarzyszące wykładom będą okazją do udziału między innymi w różnych praktykach jogi, relaksacji, medytacji, arteterapii czy aromaterapii.
Start 16 stycznia
Cykl rozpocznie się spotkaniem poświęconym wypaleniu zawodowemu: Nie ma medali za bycie umęczoną/ym. Jak uniknąć wypalenia zawodowego?"
Psychoterapeutka i trenerka wellness Katarzyna Haler opowie, jak je rozpoznać, co je wywołuje, jak „kultura zapracowania” wpływa na psychikę, jakie cechy osobowości zwiększają podatność na wypalenie oraz jak zauważać sygnały ostrzegawcze i reagować na nie na wczesnym etapie. Podpowie także, jak dbać o równowagę między życiem zawodowym a osobistym.
Wykład odbędzie się 16 stycznia o godz. 18.00.
Drugą częścią spotkania będą warsztaty, podczas których uczestniczki i uczestnicy stworzą indywidualne plany przeciwdziałania wypaleniu, zdefiniują swoje wartości oraz wezmą udział w praktyce jogi nidry pozwalającej na głęboką regenerację. Bilet na warsztaty w cenie 15 zł.
Tematyka spotkań
Wykłady i warsztaty poprowadzą specjalistki i specjaliści z danych dziedzin, zapraszając na spotkania dotyczące m.in. wypalenia zawodowego, zdrowej miłości własnej, kryzysu psychicznego, depresji u dzieci i nastolatków, transseksualizmu, dziecięcych emocji. Będzie też o rozróżnianiu kompetencji psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów, funkcjonowaniu dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, ADHD, autyzmie i zespole Aspergera u dorosłych, radzeniu sobie ze stresem i przemocy rówieśniczej.
Czytaj również
