Sobota na jarmarku w Krakowie. Regionalnie, smakowicie, widowiskowo
Na otwarcie jarmarku wystąpili m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, zespoły pieśni i tańca z gminy Zielonki - Czerwone Korale” i Folklove, chór Nutki Wyspiańskiego ze szkoły Podstawowej w Bibicach,. Była widowiskowa prezentacja „Puchery na bibickim gościńcu”. Koncertowały też zespoły regionalne z gminy Zawoja.
Z okazji otwarcia jarmarku, obok tradycyjnego asortymentu targów można było kupić także m.in. tradycyjny żurek, zupę chrzanową, wielkanocne jaja (serwowane na różne sposoby), smakowite wędliny domowej produkcji oraz wielkanocne ciasta przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z całej okolicy.
O Jarmarku Wielkanocnym 2025 w Krakowie i cenach na kiermaszu pisaliśmy tutaj
Natomiast na najmłodszych czekały w sobotę m.in. warsztaty z tworzenia jajek wielkanocnych, czyli dekorowania pisanek.
Niedziela Palmowa na rynku w Krakowie. Korowód, konkursy, koncerty
W niedzielę (13 kwietnia), w ramach jarmarku, Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny” zaprezentuje palmy wielkanocne, a potem można będzie oglądać programy artystyczne i obrzędy wielkanocne w wykonaniu autentycznych amatorskich zespołów regionalnych i grup folklorystycznych.
- Zespoły spotkają się przy Barbakanie o godz. 11.15. Barwny korowód z palmami przejdzie wokół Jarmarku do kościół św. Wojciecha, gdzie o godz. 11.45 nastąpi poświęcenie palm, a następnie zespoły zaprezentują się na estradzie na Rynku Głównym. Tego samego dnia, od godz. 10 będzie prowadzony na tradycyjną palmę wielkanocną – dla każdego, od indywidualnych osób, po grupy i rodziny. Palmy należy dostarczyć do biura organizatora na rynku w godz. 10-13 – podają organizatorzy Jarmarku 2025.
Z kolei w niedzielę po południu wystąpi na rynku Zespół Pop-Gospel „Unisono” pod dyrekcją. Marzeny Pytel (godz. 17).
Jarmark Wielkanocny w Krakowie do 21 kwietnia. Nie zabraknie atrakcji
Świąteczny kiermasz w sercu Krakowa potrwa do 21 kwietnia. W programie wydarzenia przewidziano także liczne dodatkowe atrakcje, m.in.:
18 kwietnia od godz. 10 - prezentacja marki lokalnej Karpating (to „miejscówka”, do której wędrowały karpackie ludy - Beskid Gorlicki)
19 kwietnia o godz. 12 odbędzie się uroczyste święcenie koszyczków wielkanocnych. Wcześniej, o godz. 11.45, wzorem lat ubiegłych - ustawiony stół z potrawami wielkanocnymi, którymi będą mogli się częstować krakowianie i turyści (sponsorami tego wydarzenia są firmy Stara Portiernia - Pracownia Pierogowa oraz Kuźnia Smaków Biernat.
21 kwietnia o godz. 14 – prezentacja obrzędu/zwyczaju Siuda Baba, w wykonaniu Stowarzyszenia Folklorystycznego „Teatr Regionalny” oraz „Teatru po Latach”
