O tytuł najpiękniejszej podprowadzającej walczą dziewczęta zgłoszone przez osiem klubów występujących w ekstraligowej elicie. Grupę Azoty Unia Tarnów reprezentują: Arleta Imburska, Angelika Mastela, Wiktoria Mazur, Klaudia Rauer oraz Karolina Wzorek.
Głosowanie trwa na stronie speedwayekstraliga.pl do 29 lipca. Dziennie z jednego komputera można oddać jeden głos. Później, po jednej zawodniczce z każdego klubu, które uzyskają najwięcej głosów będzie rywalizować o miano najpiękniejszej podprowadzającej w Polsce.
Pierwsze podprowadzające pojawiły się na tarnowskim stadionie dwadzieścia lat temu. Były nimi... piłkarki ręczne Pałacu Młodzieży, ubrane w koszulki odzwierciedlające kolorem kaski starujących zawodników. Później, wzorem innych miast i żużlowych aren, w Tarnowie zaczęto organizować castingi do roli podprowadzających. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich żużlowe widowisko.
Jaka jest ich rola? Oprócz efektów wizualnych, które bez wątpienia uatrakcyjniają widowisko, podprowadzające mają być przede wszystkim wskazówką, na których polach według swojego kasku mają ustawić się startujący w danym wyścigu.
W Tarnowie jest w sumie siedem podprowadzających. Dwie związane są z tarnowskim klubem już od kilku sezonów, kolejnych pięć dołączyło wiosną. Wybrano je z grona kilkudziesięciu chętnych. Warunkiem było ukończone 16 lat oraz wzrost minimum 165 centymetrów.
ZOBACZ KONIECZNIE:
FLESZ: Zjawiska na niebie - kiedy i jak oglądać?
Źródło: vivi24
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!