
Wodospad Magurski
https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/
Woda spada z progu skalnego o wysokości około 7 metrów. Znajduje się w Foluszu, leżącym na obrzeżu Magurskiego Parku Narodowego. Dojście szlakiem zielonym zajmuje około 20 minut. Jest to największy wodospad w Beskidzie Niskim.
Mapa:

Wodospad Czarownic w Ciężkowicach
Zlokalizowany jest w Wąwozie Ciężkowickim i stanowi dużą atrakcję turystyczną tego miejsca. Do wąwozu prowadzi niebieski szlak a dojście zajmuje około pięćdziesięciu minut.
Wodospad zbudowany jest z dwóch progów, z których spada woda. Polecamy wybrać się w to miejsce po opadach deszczu. Gdy jest sucho przez długi okres czasu, z wodospadu nie spada dużo wody.
Mapa:
https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Wielka Siklawa, Tatry
https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/
Obok Wodogrzmotów Mickiewicza najpewniej najbardziej znany polski wodospad. Wody Wielkiej Siklawy spadają z wysokości około 70 metrów, tworząc spektakularne widowisko przyrody, które przyciąga licznych turystów i miłośników górskich krajobrazów.
Mapa:

Wodogrzmoty Mickiewicza, Tatry
Wodogrzmoty Mickiewicza to wodospady w Tatrach Wysokich utworzone z trzech większych i kilku mniejszych kaskad (od 3 do 10 m) na potoku Roztoka). I to są prawdopodobnie najbardziej znane wodospady w Polsce. Znajdują się przy trasie z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Niestety, nie ma poprowadzonych szlaków do wszystkich kaskad tworzących wodogrzmoty.
Mapa:
https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/