Trwa fatalna seria "Czerwonych Diabłów"

W pierwszym meczu 18. kolejki ligi angielskiej Manchester United przegrał na boisku Stoke City 0:2. To trzecia z rzędu ligowa porażka „Czerwonych Diabłów”. Posada trenera Louisa van Gaala wisi na coraz cieńszym włosku.

Drużyna z Old Trafford nie wygrała ani jednego z ostatnich siedmiu spotkań we wszystkich rozgrywkach! Tak fatalnej serii nie miała od... stycznia 1990 roku. A w poniedziałek Manchester United czeka kolejny występ w Premier League, tym razem na własnym boisku z Chelsea Londyn.

„Czerwone Diabły” zagrały słabo, bez wigoru, wiary w swoje umiejętności. Wykorzystali to gospodarze, którzy w 19 minucie objęli prowadzenie. Memphis Depay zgrał piłkę głową do... Glena Johnsona, który podał do Bojana Krkicia, a ten trafił do siatki.

W 26 minucie było już 2:0. Krkić z rzutu wolnego trafił w mur, ale piłkę przejął Marko Arnautović i świetnym strzałem zza pola karnego pokonał Davida de Geę. 9 minut później mogło być już 3:0, ale tym razem Arnautović uderzył obok słupka.

W przerwie meczy Depaya zastąpił Wayne Rooney. Po jego dośrodkowaniu w 64 minucie niepilnowany Marouane Fellaini błyskawicznie strzelił, ale świetną interwencją popisał się Jack Butland.

Goście nadal nie mieli pomysłu, jak rozerwać defensywę gospodarzy. W końcówce spotkania bramkarza rywali bez efektu próbowali pokonać Anthony Martial i Juan Mata.

Manchester United zajmuje szóste miejsce w tabeli ze stratą 9 punktów do mającego o jeden mecz mniej rozegrany lidera Leicester City. Stoke jest ósme w tabeli, mając o 3 punkty mniej od MU.

Materiał oryginalny: Trwa fatalna seria "Czerwonych Diabłów" - Dziennik Polski