Trzeci miejski przewoźnik nie wyjedzie na ulice Krakowa

  Trzeci miejski przewoźnik nie wyjedzie na ulice Krakowa

  Małgorzata Stuch

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego (PTS), które miało być trzecim miejskim przewoźnikiem, nie wyjedzie na ulice Krakowa. Data rozpoczęcia usług przewozowych była już kilkakrotnie przekładana. Kolejny termin minął we wtorek. I we wtorek właśnie kierownictwo PTS przysłało do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu pismo, w którym prosi o rozwiązanie umowy na świadczenie usług za porozumieniem stron.
  Jeszcze kilka dni temu Karol Koneczny, prezes PTS zapowiadał, że jego firma nie ma zamiaru rezygnować z wożenia krakowskich pasażerów. Tłumaczył, że od 1 października ( gdy zakończy się umowa MPK na obsługę siedmiu linii autobusowych), ekologiczne autobusy PTS wyjadą na ulice Krakowa.

  Teraz tłumaczy, że jego firma napotkała "obiektywne trudności" nie do pokonania i chce zrezygnować. - Nie ma mowy o rozwiązaniu umowy na warunkach, proponowanych przez PTS - mówi oburzony Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT. - Ta firma jeszcze kilka dni temu zupełnie co innego deklarowała, a teraz chce odstąpić od umowy i uniknąć konsekwencji - podkreślał.

  ZIKiT ma zamiar wyegzekwować od PTS karę pieniężną, jaką przewidziano w umowie, gdyby firma nie wywiązała się z jej warunków. Umowna kara wynosi ok. 10 mln zł. Nieoficjalnie wiadomo, że PTS nie wywiązał się z umowy, bo nie miał autobusów. Firma Solbus, która miała je dostarczyć, ma poważne problemy finansowe.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  darujcie im

  snowie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  darujcie im chociaż połowę kary, za odwagę!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo