Małopolska oferuje mnóstwo miejsc, w których można celebrować miłość! Bez problemu można znaleźć tu miejsca, w które można zabrać swoją drugą połówkę na wyjazd, czy spędzić niezapomniane chwile we dwoje. Zabranie swojej drugiej połówki na spacer to doskonałe rozwiązanie na rocznicowy prezent. Oto zestawienie romantycznych miejsc w Małopolsce, w których może mocniej zabić serce.
Może cię zainteresować: Najpiękniejsze panoramy w Małopolsce. Tutaj możesz oglądać niezwykłe wschody i zachody słońca.
- Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Jeśli kochacie góry to dokonały wybór na randkę z szczytami w tle. Można tam odwiedzić pierwsze w powojennej Polsce muzeum pod otwartym niebem. Jak podaje visitmalopolska "60 obiektów obrazujących życie różnych warstw społecznych na Orawie na przestrzeni XVII-XX w. to przecież idealne, sielskie miejsce na randkę z pomysłem! Zobaczycie tu dawne zakłady przemysłowe takie jak olejarnia, folusz, młynotartak, tartak, kuźnia, farbiarnia i magiel. Dla entuzjastów historii będzie to wspaniała podróż w czasie, a dla wielbicieli sielankowo-wiejskich miejsc, istna uczta estetyczna". To co, skusicie się?
- Dolinki Reglowe - coś dla wielbicieli sielankowo-wiejskich miejsc
Słysząc "Zakopane" pierwsze na myśl przychodzą Krupówki i tłumy turystów. Jednak to miejsce ma znacznie więcej do zaoferowania. To wyjątkowa historia, folklor i kultura, która wyróżnia się na tle innych. Dobrym wyborem będzie poznanie Dolinek Reglowych, które zazwyczaj witają turystów ciszą i spokojem. Można tam, spacerować między starym budownictwem z charakterystycznymi detalami, próbować regionalnych posiłków i odpoczywać na wyjątkowych polanach z widokiem na Tatry.
- Małopolski Szlak Winny – czyli Małopolska Tosknia
Działa tutaj już ponad 100 winnic. Winnica u stóp klasztoru Ojców Kamedułów na krakowskich Bielanach ulokowana jest tam nieprzypadkowo – kontynuuje tradycję. To na Srebrnej Górze nieprzerwanie od XVII wieku do połowy lat 90. minionego stulecia zakonnicy wytwarzali wino.
Jak podaje visitmałopolska - Owidiusz, słynny poeta rzymski zwykł mawiać, że wino rozgrzewa krew, oczom daje blask, a w połączeniu z miłością są sojusznikami po wieczny czas. Na Małopolskim Szlaku Winnym możecie odkrywać to uczucie nie tylko do samych siebie, ale właśnie do wina, które jest dziedzictwem regionu.
- Małopolska Prowansja
Co prawda jest to miejsce które zachwyca najbardziej w sezonie kwitnienia lawendy, jednak niezwykły wschód słońca i ogrody może przyciągać o każdej porze roku. Ogród pełen lawendy znajduje się około 40 kilometrów na północ od Krakowa, we wsi Ostrów koło Proszowic i choć jest niewielki, to każdego roku w okresie kwitnięcia lawendy pojawiają się tam tłumy turystów chcących upolować jak najlepsze ujęcie. Piękne i urokliwe zostało stworzone przez Barbarę i Andrzeja Oleandrów, zainspirowanych programem telewizyjnym o uprawie lawendy. To doskonałe miejsce na zaręczyny, czy romantyczne sesje zdjęciowe. Można się tu naprawdę zatracić!
- Kolorowe Zalipie
To wyjątkowa wieś w Małopolsce, która uznawana jest za najbardziej kolorową wieś w Polsce. Króluje tam zdecydowanie oryginalny klimat. Kwieciste bukiety, malowidła zdobiące domy, szopy i ściany z pewnością zapadają w pamięci. Masa kolorowych kwiecistych wzorów sprawia, że Zalipie to doskonały pomysł na wypad w bardzo oryginalnym stylu.
- Ojcowski Park Narodowy
Ojcowski Park Narodowy. Magiczne miejsce, położone tak blisko Krakowa, że spokojnie może być celem wycieczek rowerowych (z centrum miasta do Ojcowa to dystans ok. 20 km w jedną stronę). Można zobaczyć tutaj ruiny zamku Kazimierza Wielkiego z drugiej połowy XIV wieku oraz muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego. Udostępnione do zwiedzania są dwie jaskinie: Ciemną i Łokietka. Wzrok przyciąga malownicza Brama Krakowska ze źródełkiem miłości.
Na terenie parku, możemy również zobaczyć Kaplice „Na Wodzie” św. Józefa Robotnika. Ojcowski Park Narodowy ma kilka kilometrów tras pieszych oraz rowerowych. Romantyczny spacer w pięknych okolicznościach przyrody jest dobrym pomysłem na jednodniowy wypad za miasto.
- Rejs statkiem do Tyńca
Jak podają organizatorzy - 4,5-godzinny rejs odbywa się z audio-przewodnikiem, z którego po drodze usłyszycie Państwo ciekawostki na temat widzianych z pokładu statku atrakcji turystycznych – kościoły ss. Norbertanek i oo.Kamedułów na Bielanach, zamek w Przegorzałach, Kolna, śluza Kościuszko. W Tyńcu macie Państwo czas wolny do własnej dyspozycji na wizytę w Opactwie oo. Benedyktynów (m.in. kościół, krużganki, muzeum). Klimat? Jak z bajki!
Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę
