Tysiące ludzi pod Giewontem. Zaczyna się paraliż Zakopanego [ZDJĘCIA]

Łukasz Bobek
Korki na wjeździe i wyjeździe z miasta, brak miejsc parkingowych, suche krany w pensjonatach - tak wygląda sylwester w Zakopanem. Nerwy puszczają i miejscowym, i gościom. Tymczasem nowi turyści cały czas przyjeżdżają do miasta pod Giewontem.

Zakopane zapełniło się po brzegi. Gości jest tak dużo, że miasto nie jest w stanie ich pomieścić. Od rana tworzą się długie korki na drogach wjazdowych do miasta - m.in. od strony Kościeliska, a także z Poronina. Drogi korkują goście, którzy przyjeżdżają do pensjonatów i kwater w Zakopanem powitać nowy rok pod Giewontem, ale także ci turyści, którzy nocują poza miastem, a chcą przespacerować się Krupówkami.

Obecnie znalezienie wolnego miejsca parkingowe w centrum miasta graniczy z cudem. Wszystkie postoje w okolicach Krupówek są przepełnione. Na samym deptaku panuje spory ścisk.

Ludzi jest tak dużo, że nie wyrabia miejska infrastruktura. Wody brakuje w pensjonatach na zakopiańskiej Olczy - zwłaszcza rano i wieczorem, gdy wszyscy zaczynają brać prysznice. Miejska spółka Sewik - odpowiedzialna za dostarczanie wody do domów - bezradnie rozkłada ręce. Nie jest w stanie nic zrobić. Denerwują się sami mieszkańcy, jak i turyści, którzy słono zapłacili za pobyt pod Giewontem.

Czytaj też:

  1. Morskie Oko. Turyści nie doczekali się na transport, musieli schodzić pieszo
  2. Jedziecie w góry? Zostawcie samochód na parkingu. Apel przyrodników z Tatrzańskiego Parku Narodowego

Sylwester w Zakopanem - miasto czeka apokalipsa?

Jeszcze gorzej sytuacja może wyglądać 31 grudnia - w sylwestra. Wówczas wyłączone z ruchu zostaną ulice Kościuszki, Zborowskiego, Weteranów Wojny, a także Aleje 3 Maja. Co gorsza, nieczynnych będzie także wiele parkingów w centrum miasta. Zmiana organizacji ruchu podyktowana jest względami bezpieczeństwa na czas organizowanego przez Telewizje Polską koncertu sylwestrowego na górnej Równi Krupowej.

Powrotu do normalności mieszkańcy miasta mogą spodziewać się dopiero 2 stycznia, gdy spora część turystów wróci do domów.

Sylwester w Zakopanem - kto wystąpi?

Sylwester w Zakopanem 2018 wiemy jakie gwiazdy wystąpią! [SŁ...

Zobacz, jak prezentuje się scena sylwestrowa:

Zakopane. Zobacz oświetloną, kolorową scenę sylwestrową [ZDJĘCIA]

Wideo

Dodaj ogłoszenie